Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Який бізнес перевірятимуть вже наступного місяця

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бізнес, перевірки

  Вже з 1 листопада поточного року депутати хочуть розширити перелік бізнесів, для яких перевірки повернуться.

  7019_93eee6a-nak-2879-1-.jpg (58. Kb)


  Законопроєкт про розширення переліку проведення документальних планових податкових перевірок бізнесу, який Верховна Рада 17 жовтня ухвалила в першому читанні, пропонує скасувати мораторій на перевірки фізичних осіб – підприємців І та ІІ груп з 1 серпня 2024 року.

  Як повідомили в Міністерстві фінансів України, законопроєкт залишає ряд випадків, коли податкові перевірки тимчасово не проводитимуться, та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок.

  "Зокрема, з 1 листопада 2023 року діятиме мораторій на проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 серпня 2024 року; на проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень)", - йдеться у повідомленні Мінфіну.

  Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення, зазначили в Мінфіні.

  Для кого поновляться перевірки вже наступного місяця
  Законопроєкт №10016-д, який ухвалили у першому читанні 17 жовтня, передбачає, що до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені бізнеси, які за 2021 рік мали рівень сплати податку на прибуток менший, ніж 50% по галузі.

  Також під ризиком підприємці, у яких ПДВ за 2021 рік був менший, ніж 50% по галузі, та ті, у яких річний дохід становив понад 10 млн грн при загальній сумі витрат понад 75% суми річного доходу. Крім того, перевірки хочуть повернути для бізнесів, у яких в два рази більша дебіторська заборгованість, ніж кредиторська.

  Повернення довоєнного податкового тиску
  У липні 2023 року Рада розблокувала закон про повернення податків на довоєнний рівень. Верховна Рада наприкінці червня прийняла в цілому податковий законопроєкт, який передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку в 2% і мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, Тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. 13 липня парламент розблокував закон про повернення податків на довоєнний рівень.

  Ухвалення цього закону було однієї з умов, що передбачені угодою з Міжнародним валютним фондом, проте 22 серпня 2023 року стало відомо, що депутати без узгодження з МВФ замінили текст законопроєкт. Тоді ж народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що МВФ не зарахує Україні виконання одного зі структурних маяків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми