Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ПДФО вилучатимуть із місцевих бюджетів "заднім числом"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: військовий ПДФО

  Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про переведення 100% "військового ПДФО" (стягується із зарплат військовослужбовців) із місцевих бюджетів до загального. ПДФО вилучатимуть із місцевих бюджетів "заднім числом" – з 1 жовтня.

  9253_93eee6a-nak-2879-1-.jpg (58. Kb)

  Йдеться про проєкт закону №10037. Його картка на сайті Верховної Ради свідчить, що 17 листопада документ було повернено за підписом президента.

  Депутати Верховної Ради раніше ухвалили цей законопроєкт у другому читанні лише з другої спроби. 17 жовтня за нього проголосували лише 223 (для ухвалення необхідно 226). Проте вже 8 листопада у повторному другому читанні набралося 253 голоси за, повідомляв нардеп Ярослав Железняк ("Голос").

  "Ціна питання цього та наступного року для загального Бюджету від законопроєкту № 10037 складає 214,7 млрд грн на військові витрати", – зазначав нардеп. Він уточнював, що у законопроєкті також йдеться про доходи від "дорожнього акцизу".

  Законопроєкт передбачає, що весь "військовий ПДФО" буде вилучений із місцевих бюджетів заднім числом – з 1 жовтня 2023 року. А з січня-2024 10% надходжень від цього податку спрямовуватиметься військовим частинам пропорційно до сплачених сум.

  Також прописано, як саме використовуватиметься з бюджетів громад "військовий ПДФО":

  з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року "військовий ПДФО" спрямовується до державного бюджету у пропорції 50% на 50%: Держспецзв'язку – на дрони (13 млрд грн) та Міноборони – на закупівлю артсистем (13 млрд грн);
  з 1 січня та по 31 грудня року, в якому буде скасовано військовий стан: 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн); 45% – Мінстратегпрому для виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн); 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами (близько 10 млрд).
  "Загальний ресурс від ПДФО з військових у 2024 році, який буде направлений до спецфонду держбюджету на конкретну мету, складе 96,3 млрд грн", – зазначали в Кабінеті міністрів.

  Загалом у місцевих бюджетах збираються залишити лише 64% та "звичайного ПДФО". При цьому щонайменше 4% мають бути спрямовані на розрахунки виробникам теплової енергії, а також на підтримку підприємств ТКЕ та водоканалів.

  Раніше депутатам пропонували не забирати до державного бюджету весь "військовий ПДФО", а залишити частину у бюджетах громад, де знаходяться військові частини. Загалом йдеться про 25,8 млрд грн у 2023 році та 93,7 млрд грн у 2024-му, повідомив нардеп Олексій Гончаренко ("Євросолідарність"). Тобто такі суми не отримають місцеві бюджети як доходи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми