Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Влада України готує підвищення податків

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки

  Влада України змушена підвищувати податки – адже без цього фінансування армії може опинитися під загрозою. Щоб цього уникнути, Кабінет міністрів уже готує пропозиції щодо підвищення певних податків – втім, конкретні цифри поки що не сформовані.

  8836_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

  Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив: також Кабмін має прорахувати наслідки підвищення податків.

  "Кабінет міністрів зараз готує пропозиції щодо підвищення певних податків. Якими будуть нові ставки ПДВ та військового збору? Не можу зараз говорити про ці цифри. Зможу, щойно Кабінет міністрів їх сформує. Кабмін нам нічого поки що не давав, тож поки що нічого обговорювати. Щодо наслідків, думаю, Кабмін їх прорахує. Але наслідки для економіки, якщо армія буде непрофінансована, можуть виявиться набагато гіршими, фатальними", – йдеться у повідомленні.

  При цьому він наголосив: уникнути підвищення податків в Україні можливості немає. Адже в такому разі "нічим фінансуватиме армію".

  "Не буде снарядів, не буде зброї – росіяни будуть під нашою столицею, наприклад. Або ми – щоб цього не допустити – все ж таки підвищимо податки, і так всі разом власним коштом профінансуємо ці снаряди", – констатував Гетманцев.

  Економіка відчує наслідки

  Водночас він визнав: підвищення податків негативно позначиться на економіці країни. Особливо враховуючи, що зараз "потенціал для її відновлення слабкий". Однак, наголосив нардеп, "коли ми обираємо між життям та грошима, то, безумовно, ми обираємо життя".

  "Це також погане рішення з тих, що в нас є на столі. Воно погане для економіки. Тут нема про що сперечатися. ... Іноді здається, що суспільство перебуває в парадигмі, чи підвищувати податки, чи не підвищувати. А такої парадигми у нас насправді немає", – сказав він.

  Водночас, наголосив Гетманцев, підвищення податків не стане заміною роботі над "детінізацією та підвищенням ефективності військових витрат та контролю за їх витрачанням". Навпаки, за його словами, воно лише посилює необхідність проведення цих заходів.

  Які податки хочуть підвищити в Україні

  Раніше повідомлялося, що в українському уряді працюють над значним збільшенням ставок деяких основних податків. Зокрема, йдеться про:

  податок на додану вартість (ПДВ);
  військовий збір, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для фізосіб-підприємців (ФОПів), які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

  Самі ж зміни хочуть провести через відповідний законопроєкт. Його готує Міністерство фінансів і, як очікується, до Верховної Ради документ внесуть наприкінці червня – на початку липня.

  Як зазначають аналітики, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5 до 5%. Аналогічну ставку в 5% можуть запровадити й для ФОПів.

  Водночас рівень підвищення ПДВ ще дискутується. Тим не менш, поки найімовірнішим підвищенням є 2-3%. Наразі розмір цього податку становить 20%.

  Втім, в даний момент остаточне рішення по цифрам ще не прийнято. Дискусія щодо них ще триває.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми