Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: Ната Друкувати

Держава сама визначатиме кому продати землю

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Земля, законодавство, Продаж землі

    Держава має намір залишити за собою компетенцію визначати, хто з фізичних осіб може купувати земельні ділянки.

    untitlegtt4t4d.jpgМинулого тижня Держагентство земельних ресурсів опублікувало свій варіант законопроекту, присвячений регулюванню цього ринку. Наприкінці березня, за словами голови ради підприємців при Кабміні Леоніда Козаченка, чиновники спільно з експертами та бізнесом обговорили концепцію цього законопроекту.

    Крім того, домовилися, що протягом двох тижнів будуть зібрані зауваження до нього, після чого документ направлять на узгодження в уряд.

    За своєю концепцією новий законопроект практично не відрізняється від документа Калєтніка. З 1 січня 2016 року, як і раніше, покупцями земель сільгосппризначення зможуть бути тільки держава, територіальні громади, державний земельний банк і громадяни України.

    Пріоритетне право її придбання протягом перших двох місяців після того, як земля виставлена на продаж, отримають перші три категорії. Всі оголошення про продаж із зазначенням місця розташування ділянки, його характеристик і ціни будуть публікуватися на сайті Держземагентства.

    Фізособи, для яких передбачено обмеження на володіння землею площею понад 100 га, повинні будуть отримувати дозвіл Держземагентства на придбання ділянки. Термін його дії обмежується трьома роками. Без нього, а також без виписки банку про наявність рахунку та коштів на ньому, необхідних для придбання землі (всі розрахунки з купівлі-продажу повинні будуть здійснюватися в безготівковій формі), купити ділянку буде неможливо.

    У той же час законопроектом передбачено збільшення фінансових зобов'язань землекористувачів. Плата за оренду приватних земель зараз регулюється договірними відносинами, але ще в 2002 році указом президента встановлена рекомендована нижня планка орендної плати в 3%. Але в середньому загальний показник орендної плати в 2012 році склав 2,6%, а в I півріччі був ще нижче - 2,3%.

    Тому Держземагентство наполягає на законодавчому закріпленні нижньої планки оренди в 3% від нормативної грошової оцінки.

    Крім того, у відомстві пропонують переглянути і розмір ставки земельного податку для ріллі, збільшивши її в 10 разів - до 1% з гектара від нормативної оцінки землі. А для сільгоспугідь, протягом двох років використовувалися не за цільовим призначенням, ставка податку буде застосовуватися з коефіцієнтом, в 1,5, який щорічно буде збільшуватися на 20%.

    Законопроектом передбачено і перерозподіл доходів від земельного податку. Якщо зараз ця плата адмініструється до місцевих бюджетів, то Держземагентство пропонує 50% направляти в спецфонд держбюджету на проведення інвентаризації, оцінки земель і придбання державою земель приватної власності.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми