Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

МВФ хоче, щоб Україна ввела податок, аналогічний кіпрському?

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: МВФ, податок

    44_1.jpgВ Україні постало питання чи не висуне Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимоги до української влади оподаткувати, наприклад, депозити в інвалюті в українських банках.

    Про це пише видання "Дзеркало тижня".

    Проте експерти опитані виданням не вважають за можливе висунення МВФ такої умови.

    "Вітчизняна банківська система за своїми обсягами не перевищує розміру економіки і перебуває у набагато кращому стані, ніж два роки тому. Що ще важливіше, сьогодні вона значно більш стійка, ніж напередодні кризи 2008–2009 роки", - говорить Роман Шпек.

    "Основна маса фінансових проблем України полягає в стані державних фінансів, а не фінансів банківської системи, що неодноразово підтверджувалося звітами місії МВФ. І на відміну від Кіпру, проблеми українського бюджету ніяк не пов'язані із ситуацією в банківській системі", — наголосив він.

    Крім того, у Кіпру є серйозне обмеження - влада острова не має власної валюти і не може проводити самостійну емісію коштів для рекапіталізації банківської системи, що вимагає підтримки.

    "Відмінність ситуації України і Кіпру в тому, що Кіпр як член єврозони не може рекапіталізувати свої банки з допомогою монетарної емісії — цей інструмент перебуває в руках ЄЦБ. В Україні ж у 2008–2009 роках рекапіталізація системних банків саме й відбувалася за рахунок монетарної емісії", — пояснює Дмитро Сологуб, начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль".

    Українські банки, нагадаємо, сьогодні також платять відсотки за валютними депозитами за рахунок бюджету — відчуваючи нестачу валюти, Мінфін позичає її у фінустанов за ставками набагато вищими ринкової вартості долара (8,25% річних за валютними і 9,1% — за індексованими облігаціями на аукціоні 19 березня).

    Тим часом ультиматум ЄС Кіпру про списання депозитів — це чіткий сигнал для економік, що розвиваються, і насамперед для російських і українських еліт — ЄС і МВФ нині не до нас. І рятуватися потрібно власними силами, не сподіваючись на фінансову підтримку ззовні.

    "Запровадження податку на депозити пов'язане, швидше за все, з європейськими уявленнями про домінування в банківській системі Кіпру російських депозитів. А рятувати російські гроші своїм коштом європейці не хочуть", — пояснює генеральний директор Platinum Bank Грег Краснов.

    Як повідомлялося раніше, влада Кіпру дійшла згоди з Єврогрупою та МВФ щодо ставок одноразового податку на депозити в банках країни - вклади на суму понад 100 тисяч євро в найбільшому банку країни Bank of Cyprus можуть обкласти податком за ставкою 20%.

    Як відомо, місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) працюватиме в Україні з 27 березня по 10 квітня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми