Сьогодні увійшов в силу договір про зону вільної торгівлі в СНД.
Цей договір підписаний в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 року.
"Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності", - мовиться в тексті документа.
Раніше повідомлялося, що третьою країною, що ратифікувала договір про зону вільної торгівлі в СНД, стала Україна. У підсумку з 20 вересня він набув чинності для трьох держав - для України, а також для Росії та Білорусії, які ратифікували документ до неї.
У договорі також уточнюється, що "у відносинах між сторонами, що виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, цей договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідних документів".
Тому для ще однієї країни-члена СНД - Вірменії, яка також вже ратифікувала договір, він набуде чинності 17 жовтня.
Ще чотири держави, що приєдналися до угоди (Казахстан, Киргизія, Молдовія і Таджикистан), поки внутрішньодержавних процедур не виконали.
Міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії (наднаціональний орган Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану) Андрій Слепнев вітав вступ в силу угоди про зону вільної торгівлі СНД.
"Важливо відзначити, що дана угода засновує інститут незалежного арбітражу на території ЗВТ СНД, який дозволить вирішувати спори між державами у вигляді прозорої, доступної арбітражної процедури. Це дуже важливий крок на шляху розвитку регіональної економічної інтеграції. Найближчим часом буде сформована група арбітрів, і ми розраховуємо передати їм низку спірних питань на розгляд ", - зазначив А.Слепнев.
Як відомо, положення статей нового договору базуються на нормах і правилах СОТ. У ньому зафіксовані всі існуючі вилучення з режиму вільної торгівлі та закріплена домовленість про нерозширення переліку і незбільшення ставок мит, а також зафіксовані дати скасування існуючих на сьогодні вилучень з режиму вільної торгівлі з імпорту.
Протягом півроку після вступу договору в силу його учасники приступлять до переговорів по поетапне скасування експортних мит. Згідно з угодою скорочується кількість діючих угод (багатосторонніх і двосторонніх), якими керуються держави СНД. Крім цього в документі прописаний механізм вирішення спорів у відповідності з процедурами СОТ, визначено порядок вирішення ряду інших питань, що становлять взаємний інтерес.
Додати коментар