Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Податкова вимагає від виробників горілки і сигарет терміново «вийти з тіні»

 • .  → Ключові теги: Податкова, податки, горілка, сигарети

  3758_2.jpgНа думку головного податківця України, "горілчаники" і "табачники" застосовують схеми, завдяки яким ухиляються від сплати податків, через що держбюджет недоотримує величезні суми.


  У ході зустрічі представників тютюнової та лікеро-горілчаної індустрії з керівництвом Державної податкової служби, що відбулася минулого тижня, глава фіскального відомства Олександр Клименко в категоричній формі вимагав від горілчаних та сигаретних магнатів відмовитися від схем мінімізації. Про це повідомило джерело, ознайомлене з ситуацією на ринку.

  Зокрема, глава ДПСУ Клименко заявив, що дані про обсяги виробництва та реалізації підакцизної продукції не відповідають платежах до бюджету: суми, що вносяться до держскарбниці, значно менші розрахункових цифр, заснованих на результатах господарської діяльності операторів ринку тютюну та алкоголю. Все це, на його думку, говорить про масштабне застосування схем ухилення від оподаткування.

  Зокрема, за даними ДПСУ, про факти ухилення від оподаткування свідчать, по-перше, диспропорції між імпортом сировини та офіційними даними про обсяги продукції, що випускається. Наприклад, сигаретних фільтрів на деякі фабрики завозиться іноді в 20 разів більше, ніж потрібно для випуску задекларованої партії сигарет. Загальнорічні ж обсяги поставки фільтрів в Україну перевищують обсяги виробництва (офіційно декларовані) в десятки разів, і, на думку податківців, ця "понадпланова" сировина йде на виробництво контрафактної продукції, яка ніде не враховується.

  Крім того, податкова вважає завищеними витрати горілчаних і тютюнових брендів на маркетингові послуги, а також протестує проти продажу лікеро-горілчаної продукції за договором комісії. На думку Клименка, такі схеми потрібні компаніям для того, щоб зменшити сплату ПДВ та податку на прибуток до бюджету.

  Як повідомило ZN.UA джерело, податківцям за тиждень профілактичного відпрацювання ринку (з 17 по 23 серпня) вже вдалося мобілізувати до бюджету додатково 100 млн грн.

  Жорсткі дії фіскальних органів пов'язані зокрема і з розслідуваннями ZN.UA про тіньовий алкогольний ринкок, за результатами яких прокуратура порушила три кримінальні справи.

  Як повідомлялося, за оцінками ДПС, частка нелегальної алкогольної продукції складає 15%. Нагадаємо, що ще в лютому глава податкової Олександр Клименко заявив, що в 2012 році його відомство "оголосило війну" нелегальному алкоголю. У березні ж начальник податкової міліції Андрій Головач пообіцяв до кінця року повністю знищити цей ринок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми