Податки та законодавство Автор: uabiz Друкувати

Податок на розкіш зачепить власників 3-кімнатних квартир

  • Джерело: real-economy.com.ua.  → Ключові теги: Податки, податок на розкіш

    Власники трикімнатних квартир можуть постраждати від нового законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування предметів розкоші".

    lglnsh7ney.jpgТаку думку висловив голова комітету зі статистики та аналітики Ліги експертів України Андрій Гусельников.

    За його словами, податок повинні будуть платити власники житла, вартість якого вище 1,2 мільйона гривень (або 150 тисяч доларів).

    Для того, аби власник міг визначити чи потрібно йому платити податок на розкіш, він має викликати експертів, які мають оцінити його житло. Поки невідомо, які саме служби займатимуться цим.

    Гусельников припускає, що квартира оцінюватиметься не за ринковою вартістю, а за оціночною, яка може перевищувати ринкову.

    "Під цю категорію багатства потрапляє чимала кількість квартир. Це весь економ-клас, який будувався з початку 2000-х років до 2012 року. Практично всі трикімнатні квартири сюди потрапляють від 100 кв. м і вище. Мінімальна вартість квартир на Троєщині або Борщагівці - 1450 доларів за "квадрат"", - сказав представник Ліги експертів України.

    Він додав, що близько 20% квартир у Києві, побудованих у двохтисячні роки, потраплять у розряд розкоші.

    Гусельников зазначив, що сума податку буде невелика, й висловив побоювання, що вартість оцінки квартири або буде дорівнювати сумі податку, або навіть перевищить її. Представник Відкритого клубу незалежних оцінювачів Андрій Філін зазначив, що в документі не уточнюється, за якою вартістю - ринковою або оціночною - обчислюватиметься податок.

    Він припускає, що якщо це буде оціночна вартість, що встановлюється державними органами для різних категорій житла, то "приміром, "хрущовки" в центрі Києва можна буде легко відселити".

    "Податок буде достатньо відчутний для того, щоб люди відмовилися від нерухомості, продали й з'їхали", - вважає Філін.

    Експерти зазначили, що останнім часом у сфері оцінки нерухомості з'явилося близько 20 законопроектів, які спрямовано на монополізацію ринку оцінки, скорочення кількості оцінювачів, подорожчання оціночних послуг і погіршення їх якості.

    "Постанова Кабінету міністрів №231, законопроект про податок на розкіш і законопроект Міністерства доходів і зборів - все зав'язується на схемах, в яких буде дуже невелика кількість суб'єктів оціночної діяльності", - сказав Гусельников.

    Він уточнив, що, згідно з постановою Кабміну №231, із 1 серпня 2013 року на ринку залишиться не більше 150-200 компаній із тих, що працюють на сьогодні 10,7 тисяч через нові вимоги до навчання оцінювачів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    Додати коментар

     
    Ім'я:
    Пароль: (якщо зареєстрований)
    Email: (обов'язково!)
    captcha

    теги форматування

    додати смайли
     
    Підписатись на коментарі по e-mail  

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми