Приватизація Автор: RomanK Друкувати

Українці почали добиватися більших зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Зарплати зростають через брак фахівців, але претенденти все одно хочуть більше грошей.

  1893_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)

  Зарплати українців дійсно зростають, про це говорять не тільки розрахунки Держслужби статистики, але і дані кадрових порталів. Причому наші роботодавці підвищують заробітки вимушено, через дефіцит кадрів, оскільки все більше кваліфікованих фахівців їдуть за кордон, де платять на порядок більше, ніж у нас.

  "Сегодня" спільно з порталом rabota.ua з'ясувала, які вакансії найзатребуваніші, наскільки зросли зарплати за підсумками третього кварталу порівняно з початком року і як зростатимуть зарплати в майбутньому.

  Кому дають більше

  Як видно з інфографіки, як і раніше, поза конкуренцією IT-сфера: порівняно з січнем-2017 зараз фахівцям пропонують на 75% більше. Але, як роз'яснила нам HR-експерт Тетяна Пашкіна, нині бізнес-структури шукають досвідчених профі, які могли б працювати над окремими проектами, а не початківців айтішників, яких треба навчати.

  "Зараз натаскувати новачків у них немає часу. Кінець року – терміни виконання проектів підтискають, тому більше затребувані готові фахівці", – роз'яснила Пашкіна.

  Серед менш складних професій збільшені пропоновані заробітки в сфері обслуговування – це продавці-консультанти (+2223 грн з початку року), кухарі (+2800 грн), офіціанти (+2900 грн). Більше (+2900 грн) обіцяють платити і бухгалтерам.Зросли заробітки і в інших професіях, де на першому місці робочі руки, а потім вже голова: це будівельники (+960 грн), робітники всіх спеціальностей (+954 грн), водії (+2530 грн). Втім, Пашкіна каже, що середні зарплати водіїв завищені через пропозицій таксомоторних компаній, які обіцяють бажаючим захмарні прибутки в 20 тис. грн і більше. Але щоб стільки заробити, треба проводити за кермом по 12-14 годин на добу, без вихідних. Крім того, частину заробленого доведеться витратити на паливо і обслуговування автомобіля.

  Що просять

  А ось претенденти роботи оцінюють свою працю вище, ніж готові платити роботодавці. Найбільша різниця у бухгалтерів, запити яких виросли за 9 місяців з 5547 грн до 9381 грн (+3800 грн!) і у кухарів: в січні вони, подаючи резюме, хотіли б заробляти в середньому 6744 грн (на 2100 більше, ніж пропонувалося) , а 9 місяців по тому – вже 11 186 грн (на 2900 грн більше пропозиції).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України зросте на 3,5% - Moody's

  На 1200 грн більше хочуть мати робочі будівельники (бажана зарплата 12 658 грн), хоча в січні вони були скромніші: просили 10 915 грн, або на 437 грн більше. Продавці та офіціанти ще в січні були готові трудитися за гроші, на 150-500 грн менші, ніж давав роботодавець, але у вересні вони збільшили апетити і зараз просять на 200-250 грн більше, ніж готові їм платити. Скромні в своїх запитах айтішники: їх побажання набагато нижче, ніж пропозиції роботодавців. У січні вони просили менше на 5439 грн, ніж середня пропозиція по ринку, у вересні – на 12 375 грн. За словами Пашкіної, ціни збивають IT-фахівці без досвіду роботи або з невисокою профпідготовкою, а суперпрофесіоналам мало навіть 29-30 тис. грн.

  Експерт: дивляться ще й на Європу

  Стосовно підвищення зарплат до кінця цього року і в I кварталі 2018, то їх особливо чекати не доводиться, вважають експерти ринку праці. За їхніми оцінками, за 2017 рік зарплати зросли в середньому на 11%, що навіть не покриває інфляцію (12%). Тому варто очікувати, що середній приріст зарплат, як і раніше, буде на рівні зростання цін.

  "Криза вже відступила. І зараз розвивається виробництво, а не продажі. Збільшується кількість фахівців, які обслуговують основний бізнес-процес – це бухгалтери, логістики, маркетологи, – каже Пашкіна. – Кардинально підвищувати зарплати роботодавці поки що не наважуються, зате міцніє нематеріальна мотивація – дипломи, звання, невеликі подарунки".

  Але українські роботодавці поки не бачать загроз в безвізовому режимі з ЄС, який розширив ринок праці. Тепер, щоб утримати співробітника, потрібно пропонувати зарплату, не тільки порівнянну з колегами по ринку, але і вище, оскільки в Польщі платять удвічі більше за таку ж роботу, як у нас. У колі ризику – виробнича сфера, ритейл, адже за кордоном потрібні "саме такі люди", тільки на велику зарплату. Тому деякі українські компанії цього року додали до зарплат виробничникам відразу 50%, щоб не поїхали, ритейл – 30-40%. Але поки це одиничні випадки, основна маса роботодавців вичікує.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми