Приватизація Автор: RomanK Друкувати

Українці почали добиватися більших зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Зарплати зростають через брак фахівців, але претенденти все одно хочуть більше грошей.

  1893_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)


  Зарплати українців дійсно зростають, про це говорять не тільки розрахунки Держслужби статистики, але і дані кадрових порталів. Причому наші роботодавці підвищують заробітки вимушено, через дефіцит кадрів, оскільки все більше кваліфікованих фахівців їдуть за кордон, де платять на порядок більше, ніж у нас.

  "Сегодня" спільно з порталом rabota.ua з'ясувала, які вакансії найзатребуваніші, наскільки зросли зарплати за підсумками третього кварталу порівняно з початком року і як зростатимуть зарплати в майбутньому.

  Кому дають більше

  Як видно з інфографіки, як і раніше, поза конкуренцією IT-сфера: порівняно з січнем-2017 зараз фахівцям пропонують на 75% більше. Але, як роз'яснила нам HR-експерт Тетяна Пашкіна, нині бізнес-структури шукають досвідчених профі, які могли б працювати над окремими проектами, а не початківців айтішників, яких треба навчати.

  "Зараз натаскувати новачків у них немає часу. Кінець року – терміни виконання проектів підтискають, тому більше затребувані готові фахівці", – роз'яснила Пашкіна.

  Серед менш складних професій збільшені пропоновані заробітки в сфері обслуговування – це продавці-консультанти (+2223 грн з початку року), кухарі (+2800 грн), офіціанти (+2900 грн). Більше (+2900 грн) обіцяють платити і бухгалтерам.Зросли заробітки і в інших професіях, де на першому місці робочі руки, а потім вже голова: це будівельники (+960 грн), робітники всіх спеціальностей (+954 грн), водії (+2530 грн). Втім, Пашкіна каже, що середні зарплати водіїв завищені через пропозицій таксомоторних компаній, які обіцяють бажаючим захмарні прибутки в 20 тис. грн і більше. Але щоб стільки заробити, треба проводити за кермом по 12-14 годин на добу, без вихідних. Крім того, частину заробленого доведеться витратити на паливо і обслуговування автомобіля.

  Що просять

  А ось претенденти роботи оцінюють свою працю вище, ніж готові платити роботодавці. Найбільша різниця у бухгалтерів, запити яких виросли за 9 місяців з 5547 грн до 9381 грн (+3800 грн!) і у кухарів: в січні вони, подаючи резюме, хотіли б заробляти в середньому 6744 грн (на 2100 більше, ніж пропонувалося) , а 9 місяців по тому – вже 11 186 грн (на 2900 грн більше пропозиції).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України зросте на 3,5% - Moody's

  На 1200 грн більше хочуть мати робочі будівельники (бажана зарплата 12 658 грн), хоча в січні вони були скромніші: просили 10 915 грн, або на 437 грн більше. Продавці та офіціанти ще в січні були готові трудитися за гроші, на 150-500 грн менші, ніж давав роботодавець, але у вересні вони збільшили апетити і зараз просять на 200-250 грн більше, ніж готові їм платити. Скромні в своїх запитах айтішники: їх побажання набагато нижче, ніж пропозиції роботодавців. У січні вони просили менше на 5439 грн, ніж середня пропозиція по ринку, у вересні – на 12 375 грн. За словами Пашкіної, ціни збивають IT-фахівці без досвіду роботи або з невисокою профпідготовкою, а суперпрофесіоналам мало навіть 29-30 тис. грн.

  Експерт: дивляться ще й на Європу

  Стосовно підвищення зарплат до кінця цього року і в I кварталі 2018, то їх особливо чекати не доводиться, вважають експерти ринку праці. За їхніми оцінками, за 2017 рік зарплати зросли в середньому на 11%, що навіть не покриває інфляцію (12%). Тому варто очікувати, що середній приріст зарплат, як і раніше, буде на рівні зростання цін.

  "Криза вже відступила. І зараз розвивається виробництво, а не продажі. Збільшується кількість фахівців, які обслуговують основний бізнес-процес – це бухгалтери, логістики, маркетологи, – каже Пашкіна. – Кардинально підвищувати зарплати роботодавці поки що не наважуються, зате міцніє нематеріальна мотивація – дипломи, звання, невеликі подарунки".

  Але українські роботодавці поки не бачать загроз в безвізовому режимі з ЄС, який розширив ринок праці. Тепер, щоб утримати співробітника, потрібно пропонувати зарплату, не тільки порівнянну з колегами по ринку, але і вище, оскільки в Польщі платять удвічі більше за таку ж роботу, як у нас. У колі ризику – виробнича сфера, ритейл, адже за кордоном потрібні "саме такі люди", тільки на велику зарплату. Тому деякі українські компанії цього року додали до зарплат виробничникам відразу 50%, щоб не поїхали, ритейл – 30-40%. Але поки це одиничні випадки, основна маса роботодавців вичікує.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми