Приватизація Автор: RomanK Друкувати

Російський бізнес не візьме участь у приватизації в Україні

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: приватизація

  Новий закон про приватизацію є важливим елементом антикорупційної політики, а його ухвалення стоїть на рівні з освітньою, медичною та пенсійною реформами.

  1670_1462383632_142873_porosh.jpg (46.87 Kb)


  На цьому наголосив Президент Петро Порошенко під час підписання закону "Про приватизацію державного і комунального майна" на засіданні Національної ради реформ, повідомляє прес-служба глави держави.

  "Закон передбачає приватизацію такою, якою вона, за винятком буквально кількох випадків, наприклад приватизація "Криворіжсталі", ще не була - чесною, прозорою, конкурентною", - наголосив Президент.

  За його словами, розмови про ухвалення такого закону, який передбачатиме прозору процедуру, залучення ефективних інвесторів і радників із бездоганною репутацією, застосування відповідного правового регулювання, велися впродовж 20 років: "Та лише нещодавно Верховна Рада, за визначенням Порошенка, "зробила диво" і проголосувала за документ".

  Глава держави зауважив, що ставить ухвалення цього закону на рівні з освітньою, медичною та пенсійною реформами.

  Він підкреслив, що закон про приватизацію є важливим елементом антикорупційної політики. "Держава - неефективний власник, від цього господарювання їй дістаються здебільшого лише збитки, а доходи - шляхом різних корупційних схем традиційно перетікали у приватні руки", - зазначив Президент.

  Як він підкреслив, останнім часом було досягнуто суттєвого прогресу у боротьбі з корупцією на держпідприємствах. "Є на сьогодні нові умови конкурсу, є незалежні спостережні ради. Але це перехідний етап. Я хочу наголосити і щоб всі чітко розуміли мою позицію як Президента – держава має позбутись невластивих їй функцій. Прибрати це джерело корупції для фінансування тіньових потоків і нечесних на руку політиків", - наголосив Порошенко.

  Глава держави відзначив спільні зусилля разом з урядом і парламентом для покращення фінансового стану державних підприємств. Зокрема, він звернув увагу на підприємства концерну "Укроборонпром", 70% з яких були банкрутами, а сьогодні деякі працюють у три зміни, створюють нові види озброєння та модернізують існуючі.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара в Україні падає до "психологічної відмітки"

  Крім того, оновлюється наглядова рада "Укроборонпрому" із залученням американських партнерів, ухвалено рішення про аудит, змінено стратегію. "Це – один із напрямків, яким мають йти всі державні підприємства", - зазначив Президент.

  За його словами, у держави все ще залишаються тисячі підприємств, і ресурсу довести до ладу кожне з них немає, "тому у державній власності мають бути збережені лише стратегічно важливі підприємства".

  Водночас об’єкти малої приватизації продаватимуться шляхом відкритого інтернет-аукціону, що дасть змогу розширити коло потенційних покупців та збільшити прозорість процесів.

  "Об’єкти великої приватизації в обов’язковому порядку будуть реалізовуватись лише із залученням радників. У ході прийому заявок передбачено проведення ретельної перевірки документів, в тому числі на предмет походження коштів. Ніяких схем-шахрайств, відмивання грошей через українську приватизацію ми не допустимо. В тому числі, це унеможливить допуск до торгів осіб, які пов’язані з країною-агресором. Наголошую, що російські гроші у приватизації в Україні участі не братимуть", - заявив глава держави.

  Крім того, додав він, законом передбачена можливість для покупців-нерезидентів України здійснювати оплату за придбані об’єкти приватизації не лише у гривні, а й у вільно конвертованій валюті. Новий власник також на певний час отримає імунітет від спроб старих боржників одержати активи підприємства через ініціювання процедури банкрутства. "Ми інвестора маємо захистити. А для додаткової гарантії іноземним інвесторам надається можливість до 2021 року – до повного завершення судової реформи і створення нових судів на всіх рівнях - апелювати до права Англії та Уельсу", - додав Порошенко.

  Водночас Президент очікує, що уряд вживатиме всіх необхідних заходів для завершення у 2018 році процесів приватизації великих об'єктів, визначених Фондом держмайна. "Кабінет міністрів має шукати і знаходити ефективних власників, які забезпечать зростання економіки, випуск конкурентоздатної продукції, залучення інвестицій, збільшення експорту та валютних надходжень до платіжного балансу України", - резюмував глава держави.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми