Приватизація Автор: RomanK Друкувати

ОПЗ хочуть приватизувати за копійки - експерт

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ОПЗ

  Одеський припортовий завод готують до банкрутства і наступної "тіньової" приватизації. "Приватизувати "за уявні борги" буде компанія "АгроГазТрейдінг", яка сама винна ОПЗ до 100 млн грн.

  4033_935_1_650x410.jpg (38.77 Kb)


  Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив політолог Андрій Золотарьов.

  Як зазначає Золотарьов, на 22 червня заплановано загальні збори акціонерів Одеського припортового заводу. Одне з головних питань, винесених на нього, - рішення про згоду на вчинення Товариством протягом року великих угод на загальну суму - до 10 млрд грн. Іншими словами, Правління ОПЗ отримає можливість самостійно укладати великі угоди.

  "Схема банкрутства і "тіньової" приватизації в деталях поки не відома. Зрозумілий перший пункт: укладання різноманітних контрактів ОПЗ з АГТ (компанія АгроГазТрейдінг, у якої ексклюзивний контракт з заводом на поставку давальницької сировини - прим.ред) на істотні суми, внаслідок чого у підприємства утворюється (принаймні, на папері) величезний борг - обмежує тільки рішення по 10 млрд грн. Далі - справа техніки і фантазії: суди (найчесніші в світі), Фонд держмайна (ще більш чесний, ніж суди) ... ", - каже Золотарьов.

  За словами Андрія Золотарьова, підприємство АгроГазТрейдінг, яке зараз має ексклюзивний контракт з заводом на поставку давальницької сировини, і за інформацією ЗМІ заборгувало заводу 100 млн.грн, вже заявляло про бажання приватизувати ОПЗ.

  "Стежимо за руками. Менеджмент підприємства отримав можливість укладати угоди на 10 млрд грн - трохи менше 400 млн доларів. Сам завод на сьогоднішній день оцінюється в 350 млн дол. З урахуванням 300 млн дол. боргу, його ринкова вартість, за оцінками, 50 млн доларів. Тепер порівняємо: 400 і 50 млн доларів. ", - відзначає Золотарьов.

  У своєму пості Золотарьов звертає увагу на те, що на даний момент рентабельність давальницької переробки, по якій працює підприємство - перевищує 1200% річних.

  "До речі, Фонд держмайна як мовчав, так і мовчить. Тим часом підприємство просто таки спливає з рук держави, а по дорозі на ньому ще й заробляють ", - резюмує експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми