Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка пенсія світить українцям, які мали мінімалку

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсія, мінімальна зарплата

    Дізнайтеся, яку пенсію нарахують українцям, які отримували мінімальну зарплату.

    46_33-1-e1730288035874.jpg (46.54 Kb)

    Розмір пенсійних виплат в Україні залежить від кількох чинників, серед яких - трудовий стаж пенсіонера та розмір середньої зарплати, яку отримувала особа протягом трьох років перед виходом на пенсію. Тому громадяни, які отримують мінімальну зарплату, можуть розраховувати на невеликі виплати.

    Ми розібралися, яка буде пенсія при мінімальній зарплаті та чи можна збільшити розмір виплат.

    Пенсія при мінімальній зарплаті - скільки платять
    За законом пенсія в Україні становить не менше 40% від розміру середньої зарплати пенсіонера. Однак для цього важливо мати повний трудовий стаж.

    Нагадаємо, що у 2024 році мінімальна зарплата становить 8000 гривень на місяць. Якщо пенсіонер має достатньо років стажу для призначення пенсії за віком, то отримуватиме щонайменше 3370 гривень на місяць, навіть якщо все життя працював на мінімалку.

    Однак якщо трудового стажу недостатньо, то розмір виплат буде меншим. Мінімальна пенсія в Україні у 2024 році за недостатнього стажу становить 2725 гривень. Важливо зазначити, що це число змінюється щороку через індексацію пенсій.

    Нагадаємо, що для виходу на пенсію в 60 років необхідно мати щонайменше 31 рік стажу, у 63 роки - 21 рік стажу, у 65 років - 15 років стажу.

    Таким чином, якщо громадянин отримує мінімальну зарплату і має 25 років стажу, то йому вигідніше не виходити на пенсію в 60 років, а почекати до 63-річного віку. Тоді замість 2725 гривень пенсії йому призначать 3370 гривень.

    Що стосується стажу, то його вплив на розмір пенсії незначний. За кожен рік стажу, вищий за необхідний мінімум, розмір пенсії збільшується лише на 17 гривень. Тому набагато вигідніше мати менший стаж, але вищу заробітну плату.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Українці, які не мають Українці, які не мають "Дії", теж зможуть отримати тисячу від Зеленського
Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат єПідтримки через відділення Укрпошти для громадян без доступу до "Дії". Програма стартує з 1 грудня 2...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми