Трапляються випадки, коли працівника мобілізували, посада не закрита, а робочий план вимагає виконання. У таких випадках роботодавець має право прийняти нового працівника на посаду мобілізованого. Для цього укладається строковий трудовий договір на період відсутності основного працівника.
Про це повідомила адвокатка Олена Воронкова.
Відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю України, строковий трудовий договір укладається на час виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. У наказі про прийняття на роботу слід зазначити, що працівник приймається на період відсутності основного працівника у зв’язку з мобілізацією.
«У такому випадку ніби всі задоволені, але такий тимчасово найманий працівник може почувати себе некомфортно через невизначеність терміну його роботи. Тут можу зауважити, що такий договір жодним чином не обмежує права тимчасового працівника, його згодом можуть перевести на іншу постійну вакансію або ж на наступну тимчасово вільну», — зазначає адвокатка.
Повернення до роботи працівника, звільненого з військової служби: дії роботодавця
Що ж стосується працівника, який був мобілізований, то після звільнення з військової служби працівник має право повернутися на попереднє місце роботи.
Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, за такими працівниками зберігається місце роботи та посада на період виконання ними своїх громадянських обов’язків.
Роботодавець зобов’язаний поновити працівника на посаді та забезпечити всі належні умови праці.