Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Розрахунок пенсій по-новому: що варто знати українцям

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, розрахунок

    В Україні Федерація профспілок опублікувала проєкт пенсійної реформи від Мінсоцу, за яким запровадять нову формулу розрахунку пенсії. Виплату розділять на дві складові: базова пенсія (прив'яжуть до мінімальної зарплати) та зароблена в балах страхова пенсія (прив'яжуть до середньої зарплати по країні).

    46_33-1-e1730288035874.jpg (46.54 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. Зараз в Україні для всіх (окрім "спеціальних пенсіонерів" типу прокурорів, суддів, силовиків) пенсію рахують за формулою: стаж у роках множать на 1%, на середню зарплату по країні за три останні роки та на співвідношення власної зарплати до середньої. Наприклад, якщо у вас є 35 років стажу та все життя ви отримували середню зарплату, на пенсії ви зможете отримати 35% від середньої зарплати за три останні роки (це 4745 грн).

    Головна проблема полягає у тому, що середня зарплата за три останні роки через 10 років буде в рази вищою. Щорічна індексація не дозволяє повністю компенсувати таке "застарівання". "Через це сума пенсійної виплати в окремих пенсіонерів може складатися з основного розміру пенсії (страхової пенсії), який становить менш як 10%, а понад 90% суми – з надбавок і доплат, встановлених у різні періоди", – йдеться в пояснювальній записці.

    Реформа зачепить всіх українців. Найбільше це вплине на тих, хто вже давно вийшов на заслужений відпочинок. Нова формула матиме такий вигляд:

    пенсія = базова пенсія + страхова пенсія;
    базова пенсія = 30% мінімальної зарплати після оподаткування (зараз 6160 грн). Це 1848 грн;
    страхова пенсія = кількість зароблених балів × 30% × середню зарплату за минулий рік / 4200. З 35 роками стажу та середньою зарплатою це 4292 грн.
    Отже, за старою формулою із середньою зарплатою та 35 роками стажу можна було отримати пенсію у розмірі 4745 грн, а за новою формулою – 6140 грн (4292 + 1848). Але таких пенсій очікувати не варто.

    Річ у тому, що коштів на таке підвищення немає. Тому в проєкті закону прописали: "у період по 28 лютого 2030 року застосовується коригуючий коефіцієнт фінансової стійкості, який застосовується при визначенні вартості одного бала з дати набуття чинності цим законом та щороку з 1 березня". Тобто поки що пенсії будуть нижчими, щороку уряд має рахувати, на яку пенсію вистачить коштів і, виходячи з цього, встановлювати коефіцієнт. За підрахунками OBOZ.UA, найближчими роками встановлений коефіцієнт має фактично "прирівняти" стару та нову формулу.

    Пенсії, призначені за останні кілька років (і які призначатимуть після ухвалення реформи), дуже не зміняться. При тому у 80% українців, які вже щонайменше кілька років перебувають на пенсії, очікується значний перерахунок виплати.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми