Від початку 2024 року станом на жовтень середня зарплата в держустановах зросла майже на 20 тисяч гривень, до 58,5 тис.. Це понад у 2,5 рази перевищує середній рівень по Україні (22,5 тис. грн за даними кадровых порталів). За статистикою чиновники отримують на місяць близько трьох середніх українських зарплат, а де-не-де їхні зарплати перевищують навіть 100 тис. гривень.
Згідно з даними Міністерства фінансів, середня зарплата співробітників центральних органів влади становить 57,5 тис. гривень, тоді як на початку року вони отримували 38,6 тис. Лідерами серед держустанов за показником середньої зарплати є:
Антимонопольний комітет України – 113,7 тис. грн;
Міністерство цифрової трансформації України – 88,5 тис. грн;
Державне агентство розвитку туризму України – 87,7 тис. грн;
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – 83,5 тис. грн;
Державна служба фінансового моніторингу України – 83 тис. грн;
Державна аудиторська служба України – 81,6 тис. грн;
Комітет з Національної премії України імені Бориса Патона – 77 тис. грн;
Апарат Верховної Ради України – 75,2 тис. грн;
Секретаріат Національної тристоронньої соціально – економічної ради – 72,6 тис. грн;
Державна митна служба України – 70,3 тис. грн.
Ще помітніше зросли зарплати керівництва держорганів, а також вперше з квітня дехто з них отримав понад 300 тис. гривень. Лідерство серед інших керівників зберегли в НКРЕКП – зарплата голови комісії з вересня зросла майже на 42 тис. грн, до 330,7 тис.
У штаті НКРЕКП працює 531 співробітник, що робить цю установу однією з найбільших за кількістю працівників у сфері енергетики. Високі виплати пояснюються важливістю регуляторних функцій НКРЕКП у сферах енергетики та комунальних послуг, які є стратегічно важливими для країни. Проте такі зарплати значно перевищують середній рівень заробітної плати як в інших державних установах, так і у приватному секторі.
Та високі зарплати спостерігаються у керівників інших державних органів. Наприклад, голови п’яти відомств отримали більш як 200 тис.:
Державна митна служба України – 276,7 тис. грн;
Державна служба фінансового моніторингу України – 234,7 тис. грн;
Національне агентство з питань запобігання корупції – 232 тис. грн;
Антимонопольний комітет України – 218,4 тис. грн;
Апарат Верховної Ради України – 201,4 тис. грн.
Високі виплати керівникам держустанов свідчать про пріоритетність цих органів у системі державного управління. Хоча громадськість і експерти неодноразово піднімали питання щодо доцільності таких високих зарплат, враховуючи фінансову ситуацію в країні.