Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україну спіткав гострий кадровий голод

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: дефіцит кадрів

    Роботодавці охочіше беруть на роботу громадян, які раніше стикалися з дискримінацією.

    3130_naybilsh-zatrebuvani-profesii-v-ukraini-2024.jpg (44.81 Kb)

    Війна вносить свої корективи в усі сфери життя українців. Складна ситуація на ринку праці через війну, мобілізацію, міграцію та інші чинники призвела до того, що роботодавці зіткнулися з гострим дефіцитом кадрів.

    Компанія GRC.ua презентувала результати масштабного дослідження "Барометр ринку праці 2024. Прогнози на 2025 рік".

    Дослідження засвідчило, що порівняно з 2023 роком зросла кількість компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю - з 36% торік до 50% нинішнього року. Водночас збільшилася кількість роботодавців, які беруть на роботу ВПО - з 35% у 2023 році до 47% у 2024 році.

    Крім того, нинішнього року майже вдвічі більше компаній, ніж торік, охоче беруть на роботу військових - 24% у 2023 році, 43% у 2024 році. Водночас усе ще є роботодавці, які не беруть до уваги інклюзивність, хоча їхня кількість скоротилася з 37% у 2023 році до 27% у 2024 році.

    Кадровий голод змушує роботодавців наймати на роботу працівників 50+, що раніше було рідкістю. 2024 рік став "проривним" у цьому питанні, адже 77% опитаних роботодавців заявили, що звертають увагу на кандидатів 50+ і наймають їх у разі відповідності профілю посади. Ще 5% компаній планують найм таких працівників, але 18% опитаних не наймають і не планують у майбутньому наймати кандидатів 50+.

    Крім цього, дедалі частіше українські організації наймають жінок на посади, які раніше обіймали фахівці-чоловіки. Переважна більшість, а це 64%, компаній озвучила, що наймають кандидаток на такі посади. Ще 11% планують наймати жінок, але 25% компаній не готові йти на такий крок.

    Українські компанії одностайно висловлюють думку, що для роботи їм потрібна підтримка держави:

    зниження податкового навантаження (36%);
    узгодження умов економічного бронювання (33%);
    працевлаштування іноземців і зміна віку для працевлаштування (14%);
    прозорі правила роботи для компаній (9%);
    поліпшення рівня освіти, впровадження дуальної освіти (3%).
    Варто зазначити, що попри ситуацію в країні 82% українців мають намір і надалі працювати на своєму місці або знайти нову роботу. 4% планують відкрити в Україні бізнес, а 2% опитаних хочуть повернутися в країну після закінчення війни. Дослідження з'ясувало, що лише 6% українців не пов'язують своє майбутнє з рідною країною, з них 5% чекають можливості виїхати назавжди.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми