Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як реформа вплине на виплати з інвалідності

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: виплати з інвалідності, реформа

    Реформа системи соціального страхування не вплине на виплати з інвалідності. Вони продовжуватимуть отримувати пенсії, виплати та інші види соціальної підтримки.

    5536_5c580ca32bb09.jpg (33.27 Kb)

    Про це повідомили у Мінсоцполітики. Там зазначили: якщо інвалідність встановлена ​​довічно – таким людям не потрібно проходити повторний огляд встановлення інвалідності.

    "Пенсії та виплати таким особам також виплачуватимуться довічно. І індексуватимуться, як і зараз, щороку", – йдеться у повідомленні.

    Водночас стверджується: реалізація реформи забезпечить "найкращу підтримку людям, які зіткнулися з тяжкою травмою чи хворобою". При цьому, запевнили в міністерстві, вона жодним чином не звужує права людей, які вже мають інвалідність.

    "Люди з інвалідністю продовжуватимуть отримувати всі пенсії, виплати та інші соціальні гарантії. У повному обсязі", – розповіли у Мінсоцполітики.

    Що передбачає реформа системи соціального страхування

    Наразі, розповіли у міністерстві, там готують до розгляду у другому читанні урядовий проєкт закону №12209 про реформування системи громадського страхування. За ним:

    Статус інвалідності лишається.
    Усі групи інвалідності залишаються.
    Для всіх осіб, які мають інвалідність, а також потерпілих від нещасного випадку, зберігаються всі виплати на весь період встановленої інвалідності або ступеня втрати працездатності потерпілим.
    Якщо в людини інвалідність або ступінь втрати працездатності потерпілим встановлені безстроково, всі виплати зберігаються довічно, потреби проходити переоцінку немає.
    При цьому заплановано низку змін. Зокрема:

    Максимальний розмір щомісячної страхової виплати у разі нещасного випадку на виробництві збільшиться до 5 мінімальних заробітних плат – 40 тис. грн (зараз максимальний розмір виплати – 32 тис. грн).
    Лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців – адже "важкі травми або захворювання можуть вимагати більшого часу для лікування та відновлення людини".
    Для людей з частковою працездатністю знімаються обмеження три місяці у виплатах допомоги з безробіття.
    "Іноді пошук роботи, яка влаштовує людину, може зайняти більше часу. Планується збільшити час, протягом якого держава фінансово підтримуватиме людину", – пояснили в міністерстві.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми