Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Аналіз ринку ІТ у 2024: зарплата та вакансії

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ, зарплата

    У 2024 році ІТ-вакансій стало більше, а кандидатів менше. Зарплатні очікування кандидатів і зарплати в наймах знизились.

    4139_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Про це свідчать дані дослідження Djinni.

    Кількість вакансій
    В кінці 23-го на Djinni було в середньому 6 тисяч 900 вакансій онлайн. У четвертому кварталі 2024 — в середньому 7400. Тобто плюс 500 вакансій онлайн. До цифр початку 2023 ще далеко, але є позитивний тренд.

    Опублікованих вакансій за 2024-й рік — майже 80 тисяч, на 22% менше, ніж минулого року. Але на відміну від 2023, цього року кількість опублікованих вакансій зростала, а не падала. З літа це стабільно близько 10 тисяч вакансій на місяць.

    Єдина група вакансій, яка виросла, порівняно з попереднім роком — це вакансії без досвіду. Їх публікацій стало більше на 17%. Частка таких вакансій збільшилась з 5,5% до 8.5%. Однак більшість можливостей для кандидатів без досвіду — це нетехнічні вакансії у продажах або підтримці.

    Найбільше падіння — у вакансіях для найбільш досвідчених. Їхня кількість зменшилась на 35%, а частка — з 24 до 20%.
    На початку року на Djinni було 90 тисяч кандидатів в пошуку. До середини грудня їх вже 82 тисячі. В кінці грудня кількість кандидатів знижується сезонно, але цього разу падіння почалось вже в другому кварталі: з квітня більше кандидатів зупиняють пошук, ніж починають.

    Зникають з пошуку здебільшого джуни, які найшвидше його наповнювали попередні два роки. З січня кількість кандидатів без досвіду знизилась на 25%, і єдиний виняток в цій групі — плюс 27% дата аналітиків.

    Кандидатів з досвідом 7+ років, навпаки, побільшало, але лише на два відсотки. Особливо це стосується керівних технічних посад, девопсів та рекрутерів. Зростання у категорії Leadership найімовірніше пов’язано з переходом з інших категорій. На 10−15% також побільшало маркетологів з досвідом два — чотири роки.
    Кількість відгуків
    Цього року кандидати відправили на Djinni майже 2.8 мільйона відгуків, проти 3.5 мільйонів минулого року.

    Кількість пропозицій, де рекрутери пропонують розглянути вакансію поступово зростає, але цього року загальна кількість така ж, як і за 11 місяців минулого року.

    В листопаді минулого року на одну вакансію на Djinni в середньому приходило 24 відгуки. Цього року їх лише 16. І звісно, найбільше різке падіння — серед кандидатів без досвіду. Вони як і раніше отримують найбільше відгуків на вакансію, але якщо в січні-лютому це було 40+ відгуків в середньому, то вже восени — 24.

    При цьому відгуки на вакансії для досвідчених останні пів року залишаються приблизно на одному рівні: 12−14 відгуків за місяць. Хоча в січні вони теж були вищими, ніж зараз.

    За рік 117 тисяч кандидатів відправляли резюме і 130 тисяч отримали хоча б одну пропозицію розглянути вакансію. Здебільшого це не одні й ті ж кандидати, вони співпадають лише відсотків на 40.
    З середини минулого року категорія Маркетинг залишається на першому місці за кількістю опублікованих вакансій. Їх частка в четвертому кварталі майже 14.5%. Колишній лідер JavaScript зараз на другому місці (5.1%), хоча на початку року був на третьому. А на третє повернулася категорія Sales (5%).
    Категорія Fullstack з’явилась на Djinni в кінці минулого року і вже на четвертому місці за кількістю опублікованих вакансій.

    Зменшилась цього року частка PHP і девопсів, виросла — дизайнерів і аналітиків. Вакансії для Java розробників закінчили рік на 16-му місці, хоча на початку 22-го це була третя за популярністю категорія. Project Managers теж цього року виходили в топ, але в четвертому кварталі на шостому місці.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми