Один із керівників окружної прокуратури в Хмельницькій області, який мав оформлену другу групу інвалідності, виявився здоровим. Він ще з 2020-го року отримував пенсію у розмірі 60% зарплати завдяки статусу особи з інвалідністю. Завдяки цьому прокурор міг незаконно отримати близько 1 млн грн пенсії.
Про це йдеться в матеріалах справи, які є в розпорядженні OBOZ.UA. 2 січня 2025-го прокурора взяли під нічний домашній арешт. У матеріалах справи йдеться про те, що прокурор, який працював на посаді керівника окружної прокуратури в Хмельницькій області, міг незаконно отримати 1 074 235 грн пенсії.
Про якого саме прокурора йдеться, у матеріалах справи не зазначено. Однак біографія, яка опублікована в документах (призначення на посаду керівника окружної прокуратури 15.11.2023, звернення до ПФУ 19.03.2020) відповідає біографії Сергія Наконечного, керівника Хмельницької окружної прокуратури.
26 грудня 2024-го фігуранту справи повідомили підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 190 КК України. В матеріалах справи йдеться, що ще 2020 року він намагався отримати пенсію, однак йому не вистачало стажу.
Тоді прокурор вирішив скористатись можливістю раніше вийти на високу прокурорську пенсію, оформивши інвалідність.
"Знаючи, що він не має функціональних порушень, які б відповідали критеріям встановлення ІІ групи інвалідності, вирішив організувати ухвалення незаконного рішення членами Кам`янець-Подільської міжрайонної медико-експертної комісії про визнання його інвалідом такої групи", – йдеться в матеріалах справи.
У 2020-му у прокурора діагностували: "посттромбофлебітична хвороба нижніх кінцівок, змішана форма", "хронічна венозна недостатність ІІ-ІІІ ступеня" та супутній діагноз – "остеохондроз поперекового відділу хребта, гіпертонічна хвороба І ступеня".
Вас може зацікавити:
Росія запустила по Україні ракети з Ту-95МС, балістику і "Калібри", працювали сили ППО. Усі подробиці
Вас може зацікавити:
"Вперше в житті". Російська суперниця Магучіх ухвалила сенсаційне рішення щодо своєї кар'єри
Службові особи Кам`янець-Подільської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, як стверджує слідство, безпідставно ухвалили рішення про встановлення ІІ групи інвалідності, зафіксувавши в акті огляду медико-соціальною експертною комісією № 303 від 01.06.2020.
А вже 15.11.2024, після скандалів навколо прокурорської пенсії, за результатами проведеної Центральною медико-соціальною експертною комісією Міністерства охорони здоров`я України ухвалено рішення про скасування йому інвалідності та про невизнання його інвалідом.
Зазначимо, до моменту, поки прокурор не визнаний винний судом, за українським законодавством він вважається невинуватим. При цьому зараз прокурор фактично перебуває на свободі (домашній арешт забороняє йому покидати власний будинок з 23.00 до 05.00).
Нагадаємо, звичайному прокурору для призначення пенсії, розмір якої становить від 60% зарплати, потрібно мати 25 років стажу, а прокурору з інвалідністю – всього 10 років.