Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні збільшився розмір допомоги з безробіття

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: виплати з безробіття

    У 2025 році максимальний розмір допомоги з безробіття в Україні зріс до 8 000 гривень, але для отримання виплат потрібно мати страховий стаж не менше 7 місяців за останній рік. Подати заяву можна через Центр зайнятості або застосунок Дія, надавши необхідні документи.

    61_33-1-e1730288035874.jpg (55.91 Kb)

    Право на отримання виплат для безробітних визначено статтею 43 Закону України "Про зайнятість населення". До основних категорій громадян, які можуть претендувати на допомогу, належать:

    особи працездатного віку (які не досягли пенсійного віку), що не мають роботи, але готові її шукати;
    особи з інвалідністю, які не отримують пенсію за віком і бажають працювати;
    люди, які втратили роботу не з власної вини, наприклад, через скорочення штату або зміну умов праці;
    одинокі батьки або опікуни дітей з інвалідністю, які мають право на надбавку на догляд за дитиною.
    Отримати статус безробітного можуть і ті, хто шукає роботу вперше. Але важливо враховувати, що допомога надається тільки тим, хто сплачував Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), за винятком осіб, які вперше звертаються до Центру зайнятості.

    Як оформити допомогу з безробіття

    звернутися до Центру зайнятості особисто або подати заяву через електронний сервіс, наприклад, застосунок Дія;
    надати пакет документів, серед яких:
    паспорт громадянина України;
    ідентифікаційний код;
    трудову книжку або її електронну копію;
    довідку про заробітну плату (для визначення розміру виплат).
    ще однією важливою умовою є наявність страхового стажу: особа повинна мати не менше 7 місяців страхового стажу за останні 12 місяців перед зверненням.
    Тривалість виплат залежить від страхового стажу та обставин втрати роботи. Для осіб із різними періодами страхового стажу передбачені такі терміни отримання допомоги:

    до 3 років стажу – 180 днів;
    3-6 років стажу – 210 днів;
    6-12 років стажу – 240 днів;
    понад 30 років стажу – до 360 днів.
    Винятком є особи, які досягли пенсійного віку за два роки до виходу на пенсію. Для них термін виплат збільшено до 720 днів. Існує низка умов, за яких допомогу із безробіття можуть не надати:

    якщо особа вже використала своє право на отримання виплат у межах дворічного періоду;
    якщо заявник не працював офіційно і не сплачував ЄСВ (за винятком тих, хто шукає роботу вперше);
    якщо особа не виконує вимоги Центру зайнятості, наприклад, не відвідує заплановані співбесіди або відмовляється від запропонованої роботи.

    Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які не можуть надати документи про страховий стаж, передбачено скорочений термін виплат – до 120 днів. З 2025 року мінімальний розмір допомоги із безробіття для більшості категорій громадян збільшено до 8 000 гривень. Це дозволяє частково компенсувати інфляцію та підвищення вартості життя.

    Попри це, нескінченно отримувати допомогу не можна. Після закінчення терміну виплат особа має два варіанти: або влаштуватися на роботу, або знову поновити статус безробітного, виконавши необхідні умови.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів? Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів?
Щосекунди у світі здійснюється близько 232 кібератак, і кожна з них може стати фатальною для вашого бізнесу. Витік персональних даних клієнтів —...
Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні? Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні?
Світ стикається з глобальними викликами — від екологічних криз до соціальних нерівностей — бізнес вже не може залишатися осторонь. Наша країна пережив...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми