У більшості країн Євросоюзу існує мінімальна зарплата. Розмір мінімалки встановлюється державою. Однак є країни-вийнятки, де поняття мінімальної зарплати відсутнє. Це такі як Австрія, Данія, Італія, Фінляндія та Швеція.
За даними Євростату, у січні 2025 року розмір мінімалки в країнах ЄС коливався від 551 до 2638 євро на місяць, пише inpoland.net.pl.
Де найвище
Станом на 1 січня 2025 року найвищий рівень мінімальної заробітної плати за місяць зафіксований у Люксембурзі (2638 євро), Ірландії (2282 євро) і Нідерландах (2193 євро).
Найнижча мінімалка була в Болгарії (551 євро), Угорщині (707 євро) та Латвії (740 євро).
У дослідженні Євростат розділив країни ЄС на три групи за рівнем мінімальної зарплати.
Порогові значення становили 1000 і 1500 євро, тому Польща з результатом 1091 євро опинилася у другій групі разом з такими країнами, як Іспанія, Литва та Португалія, та посіла 9 місце.
Купівельна спроможність та зарплата
Статисти в ЄС також опублікували дані про мінімальну заробітну плату, виражену в паритеті купівельної спроможності (PPS), який враховує різницю в рівнях цін між країнами, що дозволяє порівняти реальної заробітні плати. При розрахунках у цьому дослідженні також було виділено три групи з порогами 1000 та 1500 євро.
Тож найбільшу купівельну спроможність мають в Німеччині, Люксембурзі та Нідерландах.
Польща посідає 7 місце і входить до групи з найвищими показниками. Це країни, де купівельна спроможність є найвищою. Незважаючи на нижчі номінальні суми, польська мінімальна зарплата дозволяє купувати більше товарів і послуг порівняно з країнами, де вартість життя є вищою.
У кінці списку опинилися Естонія, Латвія та Болгарія.