Нова пенсійна реформа виглядає дуже добре і вона є прогресивною, однак депутати не зацікавлені в ній.
Так вважає економіст Олександр Охріменко.
В той же час, у виграшному положенні опиниться молодь, а не старше покоління.
"Вони зможуть накопичити собі непогану пенсію. Ті ж кому зараз 40-50 років можуть стати заручником нової пенсійної системи. Адже, коли вона запуститься державні пенсії або скасують, або суттєво зменшать. А заробити пенсію за новою накопичувальною системою вони вже не встигнуть. Оце може стати великою проблемою. Бо перехідний період досить тривалий", - пояснив економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супер-пенсії в Україні скасують
Депутати вже не раз пробували ввести пенсійні зміни, однак щоразу це не виходило.
"Нова пенсійна система мала запрацювати ще з 1 січня 2003 року. Майже за півтора місяці до того у закон внесли зміни, що він запрацює з 1 січня 2005 року. Але тоді його впровадження знову відклали. І на сьогодні такий ризик також існує і в 2016-му — знову можуть передумати", - додав він.
"У пенсійній реформі не зацікавлені ті, хто наближений до влади — прокурори, депутати. Їх влаштовує солідарна система нарахування. Бо завдяки їй вони мають непогану пенсію. Якщо ж буде персональний рахунок з нього ж нічого не можна буде вкрасти. Сьогодні вони кажуть, що підтримують пенсійну реформу, бо до 2017 року ще далеко", - підсумував Охріменко.