Робота. Зарплата. Пенсії, Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Названо найменш затребувані професії в Україні

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: професії, робота, вакансії

  Юристам, адміністративним службовцям та топ-менеджерам найважче знайти роботу.

  0098_original-graduations11.jpg (28. Kb)

  Найбільший кар'єрний портал rabota.ua провів дослідження і з'ясував, які спеціальності в нашій країні затребувані менше всього. У кризовий рік всім громадянам доводиться нелегко, проте експерти назвали кілька спеціальностей, де конкуренція на місце найвища. Людям з такими професіями дуже складно знайти роботу, і, як зазначають фахівці, це було складно зробити до кризи, і така ситуація триватиме ще кілька років.

  На першій позиції серед професій, які втрачають свою актуальність, розташувалися юристи. В останні кілька років з'явилося безліч фахівців в цій області, і на даний момент пропозиції у кілька разів випереджають попит. Аналітики пов'язують ситуацію з тим, що молоді люди, вступаючи на юридичні факультети, розраховували після навчання знайти не тільки не пилові місця, але і отримувати хорошу зарплату, адже, як відомо, правознавці та адвокати завжди були найбільш затребуваними фахівцями. Проте "ринок" юристів за останні роки виявився переповненим бажаючих отримувати мільйони. За словами експертів, незважаючи на більше число молодих юристів, серед них дуже мало справді освічених і талановитих людей. Якість освіти в сучасних ВУЗах залишає бажати кращого.

  За юристами йдуть адміністративні службовці та топ-менеджери. Відкритих вакансій на ці посади стає все менше, а бажаючих працювати – більше. Останні два роки в структурах, де ці посади вважалися найбільш затребуваними, почалися скорочення. Крім того, були звільнені не тільки прості службовці, але й керівництво, в результаті чого ринок праці поповнився тисячами безробітних начальників та їх підлеглих. Конкуренція в цьому сегменті залишається дуже високою, і на роботу беруть, як правило, фахівців з великим досвідом роботи у великих компаніях.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 48-годинний робочий тиждень поки відміняється - Розенко

  Що стосується адміністративного персоналу, то і в цій сфері ситуація наближається до критичної. Без роботи залишаються, в основному, жінки, які планували розпочати кар'єру з посади секретарів. За останні дванадцять місяців кількість відгуків на розміщені вільні вакансії секретарів стало рекордним за довгі роки. Аналітики називають одну з головних причин: багато компаній припинили своє існування.

  ІТ-вакансії раніше здавалися громадянам найбільш перспективними, і ще п'ять років тому айтішників нашій країні не вистачало, але за останні пару років ситуація різко змінилася. А ще великий ажіотаж спостерігається на промислових підприємствах: якщо раніше охочих влаштуватися простим робітником на завод було катастрофічно мало, то тепер громадяни нашої країни готові працювати на підприємстві, лише б керівництво вчасно платило зарплату. До того ж, професія робітника не вимагає навчання у Вузі, і, як правило, вистачає 1-2 місяців на підприємстві, щоб "здати на розряд".

  Певна стабільність зберігається в туристичному сегменті, а також у фармацевтиці, автобізнесі, архітектурі, будівництві та сфері нерухомості. Фахівці з хорошою освітою і досвідом можуть розраховувати на одержання роботи. Аналітики підвели досить сумні підсумки минулого року: найгірше довелося службовцям офісів, які із-за кризи позбулися роботи. Багато компаній почали скорочувати персонал, а деякі були змушені припинити існування. За даними фахівців, зараз найпростіше знайти роботу в сфері продажів і торгівлі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми