Число громадян, які шукають роботу, з кожним днем збільшується.
В період з червня по жовтень поточного року українці розмістили на 44 відсотки більше резюме, чим за такий же період в 2014 році. Максимальна кількість оголошень в розділ "Робота" було подано у вересні, і експерти пов'язують це з початком навчання студентів, які шукають підробіток.
Компанії Запоріжжя, Львова, Одеси, Харкова та Дніпропетровська найбільше потребують продавців і водіїв, і ці професії стають найбільш затребуваними в Україні. При цьому роботодавці пропонують мізерну зарплату: у більшості компаній готові платити всього 2-3 тисячі гривень, тому вакансії довгий час залишаються вільними. Звільнилося багато вакансій ріелторів, і в деяких містах роботодавці готові платити і 12, і 15 тисяч гривень. Стали популярними "закордонні" вакансії. Українцям пропонують поїхати в Польщу та інші країни, щоб попрацювати домробітницями, будівельниками чи далекобійниками. Розмір зарплати сильно коливається: в центрах зайнятості стверджують, що все залежить від компанії, стажу роботи, професії і досвіду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям під Новий рік почали затримувати зарплати
Наприклад, моряки в Одесі за один рейс можуть отримати близько семи тисяч доларів, а будівельники, які вирушили на заробітки до Польщі, отримають не більше двох тисяч. Експерти стверджують, що найбільший ринок відкритих вакансій спостерігається в Одесі. У цьому місті відчувається брак зварників, адміністраторів, офіціантів і медсестер.