Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Кому можуть не надати пенсію?

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Часто трапляється так, що коли приходить час виходу на пенсю, багато дізнаються про те, що будуть отримувати мінімальну пенсію або взагалі не мають на неї права. Чому так відбувається, нам розповів начальник відділу платежів у пенсійну систему управління Пенсійного фонду України в Київському районі М Якуби.

  2191_98798.jpg (69.04 Kb)


  Що таке страховий стаж і чому він такий важливий?

  З січня 2004 року Україна перейшла на систему пенсійного страхування. Замість терміна «трудовий стаж» ввели «страховий стаж». У Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що «страховий стаж» — період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При розрахунку пенсії враховується страховий стаж і заробіток, з якого були сплачені внески. Таким чином, щоб в страховий стаж був зарахований один повний місяць, повинен бути сплачений страховий внесок в розмірі не менше мінімального страхового внеску, обчисленого з мінімальної заробітної плати. Таким чином, важливо не тільки те, скільки років людина працювала, а і період, за який сплачено страхові внески в Пенсійний фонд, також обов'язково потрібно звернути увагу з якого заробітку сплачувалися ці внески. Тому важливою умовою соціального страхування є факт оплати роботодавцем страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби України від працюючого у нього людини.

  Де можна подивитися дані про сплату страхових внесків?

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В обхід санкцій: ЄС і Крим нарощують торговий оборот

  Всі відомості про заробітну плату та кількість сплачених страхових внесків зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування України. Ці дані персоніфіковані. Якщо цих даних немає, неможливо призначити або перерахувати пенсію. Також відсутність цих даних впливає на розмір допомоги по безробіттю, а також за листками непрацездатності.

  Дуже важливим є і той факт, що якщо дані внесені в страховий персоніфікований облік внесків, то у разі ліквідації підприємства, на якому працював чоловік, вийшовши на пенсію, він все одно отримає заслужену пенсію. Тому що облік внесків у такому випадку є єдиним джерелом підтвердження трудової діяльності тієї чи іншої людини.

  Де можна перевірити, чи оплачує роботодавець внески?

  Раніше для того, щоб отримати необхідні дані, потрібно було звертатися в одне з відділень Пенсійного фонду України. На сьогоднішній день одержання цієї інформації значно спростилося. Її можна отримати не виходячи з дому. Для цього потрібно один раз звернутися до Пенсійного фонду із заявою про реєстрацію на веб-порталі Пенсійного фонду. Потім, отримавши спеціальний код, завершити реєстрацію на сайті і отримувати всю необхідну інформацію не виходячи з дому.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми