Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Які зарплати в українських заробітчан у Чехії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани, Чехія

  Українські заробітчани в Чехії працюють на приблизно однакових роботах: чоловіки – на будівництві, жінки – прибирають в офісах, готелях, миють посуд, куховарять у закладах громадського харчування. Середня зарплата у жінок 1000 євро, чоловіків 2000 євро.

  6544_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  "Чехія - це не країна інтелектуалів. Це країна роботяг. Тут треба працювати по 14-16 годин на добу, - розповідає Gazeta.ua Віталій Доброволець. Він працює у чеському місті Плзень. Заливає теплу підлогу. - Переїхав сюди у 19, пропрацював тут 11 років. Два роки тому одружився на чешці і чекаємо на дитину".

  Мову вивчив за три роки. Каже, на перший погляд вона проста, але щоб влитись у розмову, розуміти місцеві жарти і їхній менталітет треба 2-3 роки.

  "Чехи не люблять переселенців. Особливо тих, хто претендує на роботу в офісі і відбирає їхні робочі міста. Громада українців тут велика, але збираємось рідко. Переважно раз у рік на Великдень. Ще шукаємо одне одного, щоб передати щось родичам. Тісного контакту і допомоги немає. Найгірше працювати з нашими закарпатцями. Двічі наші ж підставляли на роботі. Неправильно зробили заливку, а тоді тицяли пальцями на мене. Через одного ледь не звільнили. Тепер, коли став головним прорабом, їх не беру на роботу", - каже чоловік.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нові" пенсіонери отримують збільшені пенсії

  Зізнається, що чехи ледачі і не люблять важкої фізичної праці.

  "Українці винаймають мале житло, гарсонку чи ательєр. Коштує воно 100 доларів. Квартира у центрі коштуватиме 400-500 доларів. Гарсонка схожа на однокімнатку, але з кухонним куточком. Зручна для однієї максимум двох дуже близьких людей. Ательєр — особливий тип квартир, призначений для офісів. Розташовані такі на горищах багатоповерхівок. Часом вони бувають непоганих розмірів і з хорошим плануванням", - додав Віталій.

  Доки передавав гроші батькам, міг щомісяця їм вислати $1000.

  "У Чехії багато українців і росіян. Наших там легко впізнати за манерою одягу, оскільки чехи одягаються просто, дотримуються спортивного стилю, носять рюкзаки. Заробітчани з України і Росії виділяються яскравим зовнішнім виглядом, золотими прикрасами, шкіряними виробами", – зазначає Віталій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми