Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Думати про пенсію слід не покладаючись на державу - експерт

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ПФ

    Експерти радять не розраховувати на Пенсійний фонд.

    1313_98798.jpg (69.04 Kb)

    Пенсіонерів в Україні стає все більше – їх чисельність майже досягла 12 мільйонів осіб. При цьому працездатних громадян в країні налічується на два мільйона менше.

    Фахівці кажуть, що Україна стрімко старіє. а тому розраховувати на гідну старість за рахунок держави не варто. Експерти радять самостійно дбати про своє пенсійне забезпечення.

    На велику державну пенсію Жанна Дмитрук давно не сподівається. Чотири роки тому жінка придбала в приватній страховій компанії пенсійну програму. "Протягом мінімум десяти років я плачу страхові внески один раз на рік – по п'ять тисяч гривень. Обираю термін очікування п'ять-десять років, за цей час гроші працюють, накопичується відсоток, і потім отримую на виході непогану суму в межах 400-500 тисяч гривень", – розповідає мешканка Києва Жанна Дмитрук.

    Щоб інфляція не з'їла заощадження, сума внеску щорічно збільшується за бажанням клієнта. Журналіст Олександр Оксимець більше року вивчав, від чого залежить розмір державної пенсії і разом з колегами розробив спеціальний калькулятор.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рева повідомив, що найбільше турбує МВФ

    "Це ілюстрація того, які перспективи у вашої пенсії. Ви можете бачити, що змінить збільшення пенсійного віку. Як виявилося, набагато більше на суму впливає рівень середньої зарплати і співвідношення працездатних громадян і пенсіонерів ", – розповідає розробник пенсійного калькулятора Олександр Оксимець.

    Якщо не проводити реформи і не створювати умови для бізнесу і нових робочих місць, то на пенсію більше 30-40 доларів сподіватися не варто, дійшов висновку Олександр.

    "Якщо людині 35 років і вона хоче отримувати пенсію п'ять-шість тисяч гривень, для цього потрібно змінити кілька параметрів – пенсійний вік, відрахування до Пенсійного фонду... Надходження зростуть і шансів, що буде пенсія, – більше", – розповідає Оксимець.

    Але поки в Україні діє солідарна пенсійна система радянського зразка, експерти радять подбати про доплати до державної пенсії вже зараз.

    "З кожної зарплати по 10-20% потрібно відкладати в доступні активи. Це може бути валюта, може бути банківський депозит, нерухомість", – говорить заступник виконавчого директора Центру економічних стратегій Марія Репко.

    Щоб не було неприємних сюрпризів, вклади повинні бути в різних банках, в невеликих сумах і різних валютах



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми