На даний час пенсію отримують 7,5 млн жінок і лише 4,4 млн чоловіків.
Пенсію в Україні отримують 11,9 мільйонів осіб, повідомили в ПФ. За останні кілька років кількість пенсіонерів значно скоротилася, пов'язано це з анексією Криму Росією та тимчасовою втратою контролю над окремими регіонами Донецької і Луганської областей. Щоправда, разом з пенсіонерами на окупованих територіях залишилися і працездатні українці, велика частина яких перестала платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
Далеко не всі пенсіонери старше 55 років. За вислугою років на "заслужений відпочинок" виходять вчителі, деякі медики, шахтарі, військові, правоохоронці і т. д. Таких в Україні – 693 тисячі осіб. Соціальні пенсії (946 гривень) отримують 94,7 тисячі осіб – це ті, хто більшу частину життя працював неофіційно (або взагалі не працював). Найчисленніша категорія – пенсіонери за віком, їх більше 9,1 мільйона осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким буде курс долара після Пасхи - експерт
Найбільше пенсіонерів за віком
Більшість українських пенсіонерів – жінки. Як пояснюють в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. Птухи, середня тривалість життя чоловіка в Україні майже на десять років менша, ніж жінки. Ризик для українця померти у віці до 60 років – 40%, в той час як у Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. На даний час пенсію отримують 7,5 мільйонів жінок і лише 4,4 мільйона чоловіків.
"Біологічні фактори пояснюють 3-річну різницю, решта 7-8 років обумовлені соціально-економічними та психологічними відмінностями. Чоловіки, мабуть, більше випивають, частіше курять, менше займаються фізкультурою, частіше працюють у шкідливих і небезпечних умовах, надто пізно звертаються до медиків... Потрібно врахувати і високу смертність унаслідок ДТП", – розповідає директор інституту, професор Елла Лібанова.