Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

2016: скільки грошей надійшло в Україну від заробітчан

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Понад $5,4 млрд надійшло в Україну від заробітчан 2016 року. Це на 5,3% більше, ніж 2015-го.

  1279_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Цу суму можна порівняти з 20% доходів держбюджету минулого року, становить 7% ВВП. Про це йдеться в статистиці Нацбанку.

  Експерти очікують зростання кількості заробітчан, коли почне діяти безвізовий режим.

  Найбільший потік валюти йде з Росії. Хоча за рік він істотно зменшився - майже на $200 млн. У НБУ це пояснюють рішенням РНБО України від 16 вересня 2016 року про заборону використання російських платіжних систем. РФ з березня заборонила грошові перекази в Україну через іноземні платіжні системи, тому експерти очікують подальшого різкого скорочення потоку валюти (принаймні офіційного) з Росії.

  На другому місці США - $600 млн. Це на 17% більше, ніж рік тому. Найвищий приріст у відсотках - з Італії (+19,4% за рік). Загалом на країни Європи припадає 66% обсягу офіційних валютних переказів. Заробітчани пересилають сьогодні значно менше, ніж рекордного 2013 року, коли від них в Україну надійшло $8,5 млрд. Із заробітчанських 7% від ВВП Україна посідає 29-те місце в світі. Лідирують Непал - 32,2%, Таджикистан - 28,8% і Киргизстан - 25,5%.

  За словами президента Украналітцентра Олександра Охріменка, велика частина заробітчанських грошей через обмінники потрапляє на міжбанківський ринок і викуповується Нацбанком або імпортерами, що сприяє зміцненню курсу гривні.

  "Ця сума в 4-5 разів більша, ніж закордонні інвестиції", - говорить Охріменко.

  Як видно зі статистики Нацбанку, понад 80% коштів надходить за офіційними каналами - це банки і платіжні системи. І лише 19% провозять "у кишенях", щоб заощадити на комісії. Українці, що працюють у РФ, після взаємної заборони платіжних систем, знайшли кілька способів передачі грошей в Україну. Наприклад, організовують закриті групи, члени яких по черзі перевозять гроші раз на 1-2 місяці.

  "До 10 тисяч доларів можна перевозити офіційно. Головне, щоб не пограбували бандити", - розповіла нам жителька Селидового Анастасія Бєлова, що працює у сфері громадського харчування.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці зможуть розрахувати свою пенсію

  Ті, хто працює "по-білому", оформляють і передають рідним другу зарплатну картку, якою можна користуватися за кордоном, зокрема в Україні.

  Охріменко також відзначив, що заробітчани в РФ стали частіше користуватися банківськими переказами в Україну через філії російських банків.

  Експерт вважає заниженими приблизно вдвічі дані Нацбанку за нелегальними переказами. За його словами, це стосується Польщі, яка навіть не потрапила до топ-списку НБУ, але де працює близько 1 млн українців. За його оцінкою, в рік з Польщі нелегально ввозиться $1,5 млрд.

  З Охріменко згодна і HR-експерт кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна: "Через кордон щодня проходять сотні бусів з "туристами", які насправді їдуть працювати на 1-2 місяці. Вони перевозять зароблені за цей час 500-800 євро в гаманцях. Ці суми статистика не враховує".

  Економіст Іван Нікітченко відзначає зростання популярності банків для здійснення перекладів, а не міжнародних платіжних систем: "Банки вийшли на перше місце - гроші на рахунку виглядають надійніше, та й комісія там нижча. Частка переказів з РФ падатиме, а з ЄС - ростиме. Слідом за переорієнтацією зовнішньої торгівлі України спостерігається і зміна частки надходжень з-за кордону і від заробітчан. Причини - найгірша економічна ситуації в Росії торік, також ситуація з Донбасом. Велика частина наших заробітчан у РФ були саме зі Східної України. Через бойові дії багато з них виїхали до Росії на ПМЖ".

  Пашкіна зазначає, що після того, як українцям спростили в'їзд до Польщі, туди виїжджає на роботу все більше народу. "В рази впав потік заробітчан у Росію, передусім через девальвацію рубля. Зараз туди їдуть буровики, зварювальники, авіабудівники, бо їм платять по 2-3 тисячі доларів на місяць".

  Охріменко додає: "Російський напрямок стає непопулярним навіть у прикордонних з РФ областях".

  6451_7670_1_w_590.jpg (50.95 Kb)  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нові iPhone від Apple стануть надміцними Нові iPhone від Apple стануть надміцними
Apple продовжує активно патентувати свої ідеї. На цьому тижні компанія отримала патент на технологію активного захисту iPhone при падіннях, якій під с...
Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися
Компанія Apple може перенести вихід iPhone 8 з вересня 2017 року на більш пізній термін.
У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців
Журнал Forbes оприлюднив рейтинг мільярдерів в 2017 році. Серед українців на першому місці опинився Рінат Ахметов зі статком в $4,6 млрд (№359 в загал...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми