Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Дожити до пенсії: яким буде новий пенсійний вік

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

    У МВФ впевнені, що вік виходу на "заслужений відпочинок" потрібно переглядати; в парламенті говорять - рішення приймуть через п'ять років.

    1783_98798.jpg (69.04 Kb)

    Українські пенсіонери найбідніші в Європі. Білоруси на заслуженому відпочинку отримують не менше 83 доларів, росіяни – 123 доларів, поляки – 480, а українці – всього від 47 доларів. Але і на низькі пенсії грошей ледь вистачає. У минулому році в Міністерстві соцполітики заявили: діра в бюджеті Пенсійного фонду сягнула критичної позначки. Проблем кілька. Українці отримують занадто низькі зарплати, а значить, платять маленькі суми у вигляді податків, крім того – пенсіонерів в країні більше, ніж платників податків. МВФ наполягає: треба підвищити пенсійний вік. Тоді кількість "нових" пенсіонерів скоротиться, а кількість працюючих – виросте. Українці ідею не підтримали.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ назвав "ахілесову п'яту" України

    Сайт "Сегодня" з'ясував, коли і як можуть підвищити пенсійний вік і чому Кабмін не прислухався до головного кредитора країни.
    В цьому році песнійний вік не зачеплять, але колись рішення доведеться приймати.

    Підвищувати пенсійний вік в Україні не будуть, запевнив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Пенсійну реформу проведуть, але болюче для українців питання не чіпатимуть. Логіка Кабміну проста: українці і так живуть мало.

    Один з перших варіантів меморандуму з МВФ включав підвищення пенсійного віку на три роки. Міністр соцполітики Андрій Рева пояснив: вік виходу на пенсію збільшують, щоб змінити співвідношення працюючих і пенсіонерів. Однак в Україні є можливість замість того, щоб скорочувати кількість пенсіонерів, збільшити число працюючих. Спірний пункт з меморандуму прибрали.

    Правда, після цього позиція МВФ не змінилася. "Україна повинна знайти спосіб зменшити приплив нових пенсіонерів в пенсійну систему і наростити надходження до Пенсійного фонду. Досягти цього можна різними способами: від подальшого обмеження можливості дострокового виходу на пенсію і до збільшення ефективного пенсійного віку", – написав в своїй колонці глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден.

    Середній вік виходу на пенсію для чоловіків, пояснює Роден - близько 58,5 року, для жінок - 56 років. Для порівняння: середні показники в ЄС: 63,6 року для чоловіків і 62,6 року для жінок. У коментарі "Сегодня" віце-прем'єр Павло Розенко, який курирує реформу в уряді, знайшов контраргумент - як можна піднімати пенсійний вік до 65, якщо середня тривалість життя українця - ті ж 65 років.

    "Знову йдеться про те, що в Європі середній вік виходу на пенсію вище. Безумовно, з цим можна погодитися. Але давайте тоді поруч наведемо дані по тривалості життя. Тривалість життя українців на 10 років менша, ніж у європейців. Якщо взяти співвідношення виходу на пенсію до тривалості життя, то воно буде не на користь Європейського Союзу. У нас ця відстань коротка. Тобто йдеться про те, щоб встановити пенсійний вік для чоловіків в 65 років, коли середня тривалість життя у нас у чоловіків 65 років", – підкреслив Розенко.

    Варто зазначити, що чиновник чомусь оперує не даними про тривалість життя після 60 років, а називає середній вік життя українця. В останньому показнику враховується смертність в будь-якому віці, в тому числі при народженні. За даними Міністерства соціальної політики, чоловіки, які доживають до пенсійного віку, в середньому живуть до 76 років, а жінки - до 80 років. Тобто український чоловік живе на пенсії не 5 років, як можна зрозуміти зі слів чиновника, а 16.
    Аргументи "за" підвищення пенсійного віку:
    "Нових" пенсіонерів стане менше

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ назвав "ахілесову п'яту" України

    Збільшиться кількість платників податків за рахунок тих, хто повинен був стати пенсіонером, але продовжить працювати
    Скорочуються ризики бідності за рахунок більш тривалого періоду роботи
    Аргументи "проти":

    Вікова дискримінація - українцям старше 60 років складно знайти роботу
    Доведеться реформувати сфери зайнятості, медицини та освіти
    Українці будуть менше жити на пенсії

    Більшість експертів упевнені: рано чи пізно підвищувати пенсійний вік доведеться. З такою позицією погоджуються і парламентарії з пропрезидентської партії, і навіть уряд. За словами представника президента в Раді Ірини Луценко, на такий крок Україна може піти через п'ять-десять років.

    "Це може статися через 5, 7, 10 років. Ми не говоримо про сьогоднішній часу ... пенсії низькі і треба привести в порядок саме солідарну систему. А тільки після того, коли економічні показники і інфляція будуть на досить низькому рівні, говорити про накопичувальну систем ", – сказала Луценко в ефірі телеканалу "112 Україна".

    10 мільйонів працюючих українців утримують понад 12 мільйонів пенсіонерів. При цьому ще кілька мільйонів осіб працевлаштовані, але внески на пенсії не платять. Якщо в Україні збільшити пенсійний вік до 65 років – кількість пенсіонерів зменшиться на один мільйон. Якщо до 62 років – на 500 тисяч, підрахували в Інституті демографії та соціальних досліджень.

    "Міжнародні стандарти, наприклад конвенція про соціальний захист, припускають, що пенсійний вік в 65 років можна встановлювати незважаючи ні на які обставини. Насправді сказати, що прямих обмежень в міжнародній практиці немає. Низький пенсійний вік не сприяє тривалій тривалості життя. Люди, які доживають до 60 років, з такою ж вірогідністю доживуть і до 63 років", – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко.

    Так, якщо щорічно підвищувати пенсійний вік на півроку, кількість українців, які виходять на пенсію, буде в два рази нижче.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми