Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Гройсман розповів, на що витратять гроші Януковича

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Гройсман, гроші Януковича

    Гроші думають спрямувати на потреби армії, інфраструктурні проекти, в резерви НБУ, на погашення держборгу, зарплати бюджетникам і допомогу пенсіонерам. Але домовитися не можуть.

    4244_thumb_1.jpg (19.52 Kb)

    Під куполом не можуть поділити конфісковані у біглого Віктора Януковича і його оточення $ 1,5 млрд. У БПП пропонують спрямувати їх на потреби армії, інфраструктурні проекти, поповнення золотовалютних резервів і погашення держборгу. У НФ кажуть, що добре б ще витратити ці гроші на зарплати бюджетникам і допомогу пенсіонерам. Та й сума, яка надійшла на рахунки Держказначейства не $ 1,5 млрд, як заявлялося, а $ 1,1 млрд. Щоб прийти до спільного знаменника, депутати хочуть створити робочу групу, яка розробить компромісний законопроект щодо розподілу конфіскованих у Януковича і Ко грошей. Але, як казав перший президент незалежної України Леонід Кравчук, якщо хочеш затягнути прийняття рішення, створюй робочі групи. На чому наполягають депутатські фракції та групи, і чи отримають бюджетники і пенсіонери обіцяні надбавки.

    Про яку суму йдеться? Про конфісковані на користь держави гроші Віктора Януковича і його оточення генпрокурор Юрій Луценко заявив увечері 28 квітня. "За матеріалами розслідування прокуратури сил АТО вступило в законну силу рішення суду про конфіскацію до Держбюджету України близько $ 1,5 млрд так званого "общака" Януковича і К. Зараз працівники "Ощадбанку", де перебувають заарештовані гроші, і Держказначейства виконують рішення суду. Упевнений, що ці гроші, вкрадені мафією Януковича, повинні бути використані так, щоб це відчула армія і народ України", – написав у своєму Facebook Юрій Луценко.

    Гроші, як пояснюють в ГПУ, були на рахунках сотні компаній. Повертали їх через Краматорський міський суд, оскільки за півтора року сварок і обговорень Рада так і не ухвалила закон про спецконфіскацію. Справу порушив військовий прокурор сил АТО. Рішення Краматорський суд виніс ще наприкінці березня. У законну силу воно вступило 28 квітня, як тільки закінчився термін апеляційного оскарження. "Ці гроші були вкладені в часи Януковича через спеціальну організовану учасниками злочинної організації схему в державні цінні папери, які мали досить серйозний відсоток за використання. Після того, як на них було накладено арешт, цінні папери переходили в грошову форму, в тому числі з річними відсотками, які були передбачені за договорами. Наразі встановлюється точна сума, скільки живих коштів, скільки ще залишається у вигляді цінних паперів. Але не менш $ 1,5 млрд, що приблизно дорівнює 40 млрд грн", – пояснив Юрій Луценко.

    Вже 3 травня на зустрічі з міністром фінансів Олександром Данилюком і головою НБУ Валерією Гонтаревою Петро Порошенко заявив, що на рахунки Держказначейства надійшов $ 1,1 млрд. Частина цих грошей піде на зміцнення золотовалютних резервів (за рахунок конфіскації зростуть і валютні резерви НБУ – до $ 18, 4 млрд) і фінансування потреб оборонки. Ще $ 200 млн передадуть Мінфіну в цінних паперах і, відповідно до законодавства, на цю ж суму зменшать держборг країни.

    "Це не просто збільшує можливості державного бюджету і української держави щодо відновлення справедливості і вкладенню цих коштів в українську армію, зміцнення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості. Це зміцнює фінансово-банківську систему, додає стабільності національній валюті", – заявив Петро Порошенко.

    За словами прем'єра Володимира Гройсмана, те, на які цілі будуть спрямовані конфісковані кошти, вирішуватиметься на консультаціях в коаліції. "Я свою позицію висловив, вона збігається з позицією президента – це зміцнення обороноздатності країни. Також варто вкластися в інфраструктурні проекти опорні лікарні і школи", – сказав Володимир Гройсман.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди і фрукти цього сезони "шокують" своїми цінами

    Рада не може домовитися. "Переказ конфіскованих Генпрокуратурою у злочинного угруповання 1,5 млрд дол завершено. Якби це була готівка в 100 доларових купюрах – це була б маса вагою в 15 тонн. Наочно – африканський слон з дитинчам. Тепер справа за урядом і парламентом. Потрібно, щоб ще цього року прості українські громадяни відчули результат цих повернутих від мафії коштів", – написав у своєму Facebook ще 28 квітня генпрокурор Юрій Луценко.

    У держбюджеті-2017 надходження від спецконфіскаціі передбачені в розмірі 11,5 млрд грн. У Мінфіні нагадують, що ці гроші підуть на оборонку, підтримку агровиробників, соціально-економічний розвиток регіонів та на поповнення Фонду регіонального розвитку. "Перевищення понад 11,5 млрд грн зараховується, проте може бути використано тільки після внесення змін до закону про державний бюджет", – додали в Мінфіні.

    Тобто, якщо нардепи захочуть перевищити ліміт в 11,5 млрд грн, їм потрібно буде ухвалювати окремий законопроект щодо внесення змін до держбюджету. У БПП пропонують прописати в такому документі додаткові витрати на зміцнення обороноздатності держави та інфраструктурні проекти. "Фракція БПП підтримує ініціативу президента України і генерального прокурора направити ці гроші на зміцнення обороноздатності держави та інфраструктурні проекти. Головне, щоб ці гроші були витрачені таким чином, щоб це відчули звичайні громадяни. Водночас, на наше переконання, частина цих грошей також повинна піти на потреби дітей загиблих воїнів, і ми зобов'язані це законодавчо закріпити", – заявив голова фракції БПП Артур Герасимов.

    У НФ згодні з пропозицією пропрезидентської фракції лише частково, пропонуючи направити частину грошей ще й на соцвиплати. "Основна частина цих грошей повинна піти на потреби української армії, національної безпеки, підтримку правопорядку і соціальні проекти. НФ розробив законопроект №5588, яким передбачається, що половину цих грошей потрібно направити на підвищення нацбезпеки і оборони, а іншу половину – на різні соціальні виплати: зарплати педагогам, бюджетникам, пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію", – запропонував голова фракції НФ Максим Бурбак.

    Щоб прийти до спільного знаменника, в НФ пропонують створити робочу групу з напрацювання загального законопроекту щодо розподілу конфіскованих у Януковича і Ко грошей. Інші фракції і депутатські групи поділяють позицію Народного фронту і готові направити своїх представників до робочої групи, якщо така буде створена. У БПП кажуть, що ще не обговорювали пропозицію колег за коаліцією. Заступник голови пропрезидентської фракції Олексій Гончаренко сказав "Сегодня", що взагалі-то уряд повинен подати свій проект закону про перерозподіл конфіскованих коштів. Деякі нардепи від НФ і БПП в неформальних бесідах з "Сегодня" також не заперечують, що на цій сесії такий законопроект можуть і не прийняти. "Швидше за все, з такими пропозиціями виходитимуть на осінь, щоб підкинути людям грошей (пенсіонерам і бюджетникам. – Авт.) перед черговим опалювальним сезоном", – сказав "Сегодня" один з нардепів від БПП.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми