Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися доходи українців після втечі Януковича

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси, українці, суспільство

  У 2013 році середня зарплата українця досягла 3619 гривень, при цьому ціни у цьому ж році зросли всього на 0,5%. В результаті російської агресії вже в 2014-му інфляція підскочила до 24,9%, а індексацію мінімальних зарплат уряду довелося заморозити. З того моменту кумулятивний (сумарний за чотири роки) рівень інфляції досяг майже 100%.

  3321_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

  Зараз українці, згідно з даними Держстату, заробляють в середньому сім тисяч гривень. За минулі чотири роки середні зарплати зросли майже на 68%, а мінімальні – на 132%.

  “Зараз ми перебуваємо за рівнем реальної заробітної плати на рівні 2013 року. Але це дуже умовно. Ми беремо тільки інфляційні індекси і не враховуємо інші показники, наприклад, курсовий”, – пояснює Олег Устенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні побачили дефляцію цін

  Якщо спиратися тільки на рівень інфляції, то добробут українців вже повернувся на докризовий рівень. Щоправда, багато українців досі перераховують свої доходи в долари і почуваються покривдженими”, – говорить HR-експерт “работа.ua” Тетяна Пашкіна. Так, в середньому українці хотіли б заробляти на 20% більше, ніж пропонують роботодавці.

  До курсу долара прив’язані ціни на імпортну техніку, автомобілі, квартири на вторинному ринку, авіаквитки і т.д.. наприклад, у 2013-му українці за середню зарплату могли купити 440 доларів, а на даний момент середня зарплата в доларах – 253 долари.

  “Не зовсім правильно дивитися за доларовим показником. Але це може бути одним з орієнтирів реальної заробітної плати. Питання в тому, скільки ти зараз і тоді можеш придбати товарів і послуг за свою зарплату. І долар – це теж товар, який ти можеш купити за свою зарплату”, – розповідає Олег Устенко.

  Зарплату з урахуванням її купівельної спроможності варто рахувати в реальному вираженні, тобто з поправкою на інфляцію, а не в доларах, упевнений старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

  “Фіксована доларова сума, якщо ви її вирішите витратити в Європі зараз, чи витрачали б її там на початку року, мала б зовсім різну купівельну спроможність. Крім того, спробуйте порівняти, що можна купити, наприклад, на 1000 доларів в Україні зараз, 10 років тому і 20 років тому. Відразу після розвалу Союзу іноземна валюта була сильно переоцінена, а на суму в 50 доларів можна було прожити місяць”, – упевнений експерт.

  4634_f73a60cd1a5ab0cfee047ca65d56f836.png (435.19 Kb)  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми