Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися доходи українців після втечі Януковича

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси, українці, суспільство

  У 2013 році середня зарплата українця досягла 3619 гривень, при цьому ціни у цьому ж році зросли всього на 0,5%. В результаті російської агресії вже в 2014-му інфляція підскочила до 24,9%, а індексацію мінімальних зарплат уряду довелося заморозити. З того моменту кумулятивний (сумарний за чотири роки) рівень інфляції досяг майже 100%.

  3321_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

  Зараз українці, згідно з даними Держстату, заробляють в середньому сім тисяч гривень. За минулі чотири роки середні зарплати зросли майже на 68%, а мінімальні – на 132%.

  “Зараз ми перебуваємо за рівнем реальної заробітної плати на рівні 2013 року. Але це дуже умовно. Ми беремо тільки інфляційні індекси і не враховуємо інші показники, наприклад, курсовий”, – пояснює Олег Устенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні побачили дефляцію цін

  Якщо спиратися тільки на рівень інфляції, то добробут українців вже повернувся на докризовий рівень. Щоправда, багато українців досі перераховують свої доходи в долари і почуваються покривдженими”, – говорить HR-експерт “работа.ua” Тетяна Пашкіна. Так, в середньому українці хотіли б заробляти на 20% більше, ніж пропонують роботодавці.

  До курсу долара прив’язані ціни на імпортну техніку, автомобілі, квартири на вторинному ринку, авіаквитки і т.д.. наприклад, у 2013-му українці за середню зарплату могли купити 440 доларів, а на даний момент середня зарплата в доларах – 253 долари.

  “Не зовсім правильно дивитися за доларовим показником. Але це може бути одним з орієнтирів реальної заробітної плати. Питання в тому, скільки ти зараз і тоді можеш придбати товарів і послуг за свою зарплату. І долар – це теж товар, який ти можеш купити за свою зарплату”, – розповідає Олег Устенко.

  Зарплату з урахуванням її купівельної спроможності варто рахувати в реальному вираженні, тобто з поправкою на інфляцію, а не в доларах, упевнений старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

  “Фіксована доларова сума, якщо ви її вирішите витратити в Європі зараз, чи витрачали б її там на початку року, мала б зовсім різну купівельну спроможність. Крім того, спробуйте порівняти, що можна купити, наприклад, на 1000 доларів в Україні зараз, 10 років тому і 20 років тому. Відразу після розвалу Союзу іноземна валюта була сильно переоцінена, а на суму в 50 доларів можна було прожити місяць”, – упевнений експерт.

  4634_f73a60cd1a5ab0cfee047ca65d56f836.png (435.19 Kb)  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми