Експерт пояснив нововведення влади.
«При виході на пенсію в 1992 році мій коефіцієнт зарплати дорівнював 1,69862. Але я продовжував працювати і при перерахунку пенсії в 2006 році коефіцієнт зарплати став 1,50878. У 2008 році я звільнився. У Пенсійному фонді мене змусили написати заяву і вказати, щоб зарахували і стаж, і зарплату. Я запитав, чи не вплине на розмір пенсії маленька зарплата. Сказали, що розмір пенсії не зміниться. Але виявилося, що коефіцієнт став ще менше - 1,30502. На моє запитання мені відповіли, що я сам винен. У зв'язку з цим у мене питання: при перерахунку пенсії за новою формулою який коефіцієнт зарплати враховуватимуть - 1,69862 або 1,30502?
Микола Никифорович,м. Одеса»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мінімалку" українців хочуть осучаснити на 500 гривень
Ви ні в чому не винні. Всьому виною постійні зміни в законодавстві. У той час коефіцієнт заробітної плати постраждав у багатьох пенсіонерів, про що ми вже писали. Парадокс полягає в тому, що на той момент робити перерахунок пенсії було вигідно. Незважаючи на те що коефіцієнт зарплати зменшувався, загальний розмір пенсії при цьому істотно збільшувався за рахунок інших показників. Робити по-іншому тоді було не можна, і в діях працівників Пенсійного фонду злого умислу не було. Тоді ніхто не міг припустити, що через пару років законодавство зміниться не в кращу сторону.
На жаль, зараз ту ситуацію виправити не можна, і майбутня пенсійна реформа не передбачає перегляд індивідуальних коефіцієнтів заробітної плати. Боротися за втрачений в 2006 році вищий коефіцієнт зарплати теоретично можна тільки в судовому порядку.
Незалежний консультант Сергій Коробкін