Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Порівняння зарплат чоловіків та жінок в Україні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Поки що пані отримують в середньому на 25% менше, але два роки тому різниця була 35%.

  4081_783.jpg (35.2 Kb)


  В Україні з кожним роком зменшується різниця в зарплатах між чоловіками і жінками, які займають однакові посади, підрахувала Держслужба статистики. При цьому жінкам платять в середньому на чверть менше, ніж чоловікам, за ту ж роботу, хоча два роки тому різниця в заробітках становила більше третини. Експерти кажуть, що зарплатна вилка звужуватиметься і далі, але повну рівність навряд чи можна досягти в найближчому майбутньому.

  КОМУ СКІЛЬКИ. Як видно з інфографіки, найбільша різниця – у фінансовій сфері, там чоловіки досі мають зарплати на 52% більше, ніж жінки (2015 року було більше на 56%). А найменша різниця у бюджетників: наприклад, у вчителів, де заробітки підлог практично однакові, але все ж у чоловіків на 3% більше (було більше на 5%). Невелика різниця і на низькооплачуваних роботах: так, в готельному бізнесі та громадському харчуванні, де, за даними Держстатистики, найнижчі заробітки, у чоловіків доходи на 10% більше, ніж у жінок. Єдина область, де жінкам платять більше, – це адміністративний і допоміжний персонал – офіс-менеджери, гардеробниці, прибиральниці. І то, середня різниця – всього 40 грн, або 0,7% (5480 грн проти 5440).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В яких регіонах України найбільша інфляція

  За даними кадрового порталу rabota.ua, серед "білокомірцевих" професій середній розрив у зарплатах навіть 36%. Лише кожен п'ятий топ-менеджер – жінка, зате серед фахівців початкового рівня їх дві третини.

  ЧОМУ. За словами HR-експерта rabota.ua Тетяни Пашки, головна причина середньої різниці в заробітках в тому, що кількість чоловіків, охочих зайняти, та й займають високооплачувані посади, в рази перевищує кількість жінок, готових боротися з чоловіками за добре оплачувану і керівну роботу.

  "Українки скромніші не тільки в кар'єрних прагненнях, але і в зарплатних очікуваннях, – розповіла нам Пашкіна. – Немає жодної ступені кар'єрних сходів, на якій вони б претендували на більшу, ніж у чоловіків, зарплату. І розрив у зарплатах – тисячі гривень. Наприклад, дама в своєму резюме на посаду топ-менеджера вказує, що згодна працювати менш ніж за 23 тис. грн, а чоловік – тільки за 29 тисяч (на 25% більше)".

  Як роз'яснила нам провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Піщуліна, в більшості країн світу, в тому числі в Україні, законодавчо заборонено платити різну зарплату чоловікам і жінкам за одну і ту ж роботу, якщо у них однаковий рівень кваліфікації (наприклад, обидва – провідні фахівці).

  "Але на практиці ця норма порушується, особливо в приватному секторі, де немає жорсткої прив'язки до тарифної сітки, як в держструктурах, – стверджує Піщуліна. – Нерідко жінці пропонують менше в силу обставин, адже вона більшою мірою орієнтована на родину і в меншій – на роботу. Але те, що середня різниця в зарплатах швидко скорочується, говорить про те, що дам все частіше ставлять на високооплачувані керівні посади, виходячи з їхніх професійних якостей: освіта, старанність, ініціативність, в яких вони починають переважати чоловіків".

  Жіночий прорив до IT-сфери

  Жінки поступово освоюють і некерівного професії, які вважалися чоловічими в силу своєї специфіки. Перш за все – IT-технології. За словами Пашкіної, за останній рік кількість жінок-айтішників збільшилася на 2%. "Вони не пишуть програм, а працюють аналітиками, IT-аудиторами, там, де потрібна педантичність, уважність, вміння аналізувати і робити висновки. А ось написання комп'ютерних програм, розробка сайтів – як і раніше, прерогатива чоловіків".

  Водночас Піщуліна вважає, що повна рівність в середніх заробітках недосяжна – є високооплачувані, але особливо шкідливі спеціальності, такі як видобуток вугілля, металургія, де закон забороняє жінкам працювати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми