Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Ринок праці: побільшало роботи і підвищились зарплати

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата, НБУ

    В Україні 2017 року спостерігається зростання попиту на робочу силу і збільшення числа вакансій, однак в останні місяці темпи зростання сповільнилися.

    5000_783.jpg (35.2 Kb)

    Про це повідомляється в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України (НБУ) з посиланням на дані Держслужби зайнятості (ДСЗУ) і приватних сайтів пошуку роботи.

    “Так, в серпні в сезонно скоректованому вираженні потреба роботодавців у працівниках на заміщення вільних робочих місць залишилася майже незмінною”, – зазначили в Нацбанку.

    Зазначається, що динаміка кількості вакансій за видами діяльності, за даними приватних сайтів пошуку роботи, істотно відрізнялася.

    “Тривало прискорення зростання кількості вакансій в IT-сфері, сферах дизайну, спорту, діловодства, страхування та юриспруденції. Частка вакансій в цих видах діяльності на початок вересня перевищувала 20% від загальної кількості”, – підсумували в Нацбанку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Під опалювальний сезон": Кабмін різко підвищив ціни на газ

    У більшості інших видів діяльності зростання кількості вакансій сповільнилося. Найсильніше – в медицині і фармацевтиці, видавничій справі та поліграфії, бухгалтерії.

    Згідно з даними ДСЗУ рівень навантаження на одне вільне робоче місце в порівнянні з минулим роком суттєво знизився – до чотирьох осіб.

    Найсуттєвіше зниження кількості претендентів на одну вакансію – у фінансовій та страховій діяльності: з 26 до 16 осіб. Воно відбулося в основному за рахунок перепрофілювання зареєстрованих безробітних, однак все-таки залишалося найвищим у порівнянні з іншими видами діяльності.

    “Водночас відносно помірно знижувався рівень навантаження в сферах освіти, охорони здоров’я та тимчасового розміщення та організації харчування”, – йдеться в матеріалах НБУ.

    У серпні-2017 номінальна середня заробітна плата, нарахована в розрахунку на одного штатного працівника, продовжувала зростати – плюс 36,8% в річному численні. Зокрема, зростання номінальної зарплати прискорилося в тих видах діяльності, де активізувалася діяльність: сільському господарстві, будівництві, трубопровідному транспорті і промисловості. Водночас зростання номінальної зарплати сповільнилося в торгівлі, пасажирському та водному транспорті, у виробництві електричного обладнання.

    Річні темпи зростання реальної заробітної плати залишилися незмінними – на рівні 17,2%.

    Як повідомлялося, в проект бюджету на 2018 рік закладено підвищення мінімальної зарплати до 3723 гривень. У 2019-му планується зростання до 4173, а в 2020-му – до 4425 гривень. На думку експертів, мінімальна зарплата в ідеальному випадку повинна складати не менше 60% від середньої по країні. Цього року, згідно з прогнозами Мінфіну, середня зарплата досягне 7104 гривень, в наступному – 8629 гривень, в 2019-му – 9540 гривень, а в 2020-му – 10 537 гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми