Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Молодь віддаватиме третину зарплати: перспективи пенсійної реформи

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Молоді будуть платити 29% від зарплати і, можливо, зможуть зняти накопичене за раз.

  9782_98798.jpg (69.04 Kb)

  У пенсійному житті українців знову намічаються новини. Поки Кабмін розробляє правила роботи накопичувальної системи пенсійного страхування, "Сегодня" вирішила, скільки зможе накопичити середньостатистичний українець за 35 років (див. інфографіку), і дізналася у експертів, як це буде працювати.

  Процент

  Згідно з документом, українці молодше 35 років будуть зобов'язані збирати на пенсію вже з 2019-го. Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, але внесок буде рости на 1% в рік, поки не досягне 7%. Найближчим часом уряд визначить, хто і як контролюватиме роботу системи, а також сформує правила і вимоги програми.

  Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин нагадав, що є три рівня пенсійної системи. Перший – солідарна система, туди йде наш обов'язковий єдиний соцвнесок в 22%. Другий – який введуть в 2019-му, – обов'язкова накопичувальна система. Третій – накопичувальна система, але добровільна.

  "У багатьох країнах функціонують всі три системи разом", – зазначив експерт. За його словами, обов'язковий внесок в 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок в накопичувальну – 7%. У підсумку українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати. За словами керуючого директора групи ICU Григорія Овчаренка, майбутні накопичувальні рахунки відкриють в пенсійних фондах.

  "Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи буде діяти держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд", – розповів Овчаренко.

  У свою чергу міністр соцполітики Андрій Рева вважає, що накопичувальна пенсійна система повинна бути спочатку недержавною, а українці повинні мати можливість самостійно вибирати фонд.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дефіцит коштів для фінансування субсидій

  Потрібний захист

  Олег Пендзин підкреслює, що накопичувальні системи добре працюють тільки там, де стабільна економіка, а тому потрібно захистити накопичені кошти від інфляції.

  "Накопичене не повинно знецінюватися. Необхідно продумати захист від інфляції і спосіб його примноження. Але це питання поки відкрите", – говорить він.

  Григорій Овчаренко же заспокоює: "У плані є пункт про розробку механізму захисту заощаджень, тобто питання ще допрацюють. До того ж є приклади країн, де гарантується збереження заощаджень і мінімальної прибутковості". Він зазначив, що накопичувальний рівень – це приватна власність, що належить учаснику, а тому вона може успадковуватися.

  А ось Пендзин вважає, що накопичений актив не можна заповідати: "Таке може бути тільки в добровільному накопичувальному, а обов'язкова система навряд чи передбачить заповіт внесків". На його думку, уряд має декілька варіантів майбутньої виплати накопиченого: можна визначити суму щомісячної доплати до пенсії, а можна дозволити одноразово зняти ці кошти. Овчаренко же розповів, що закон передбачає покупку ануїтету по виходу на пенсію, який передбачає періодичні виплати в залежності від накопиченої суми.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми