Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що робити, якщо плануєш змінити роботу

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

    Роботу треба міняти розважливо і вдумливо. Визначитись із перевагами, недоліками старої та з побажаннями до майбутньої роботи. Я не прибічник теорії "кидай усе та змінюй життя з понеділка", каже HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

    3615_narada.jpg (39.39 Kb)

    Вона розповіла, на що варто звернути увагу людям, які змінили професію і шукають нову роботу.

    1. Змінюйте сферу діяльності розважливо

    "Спалювати мости і звільнятися з набридлої роботи, і лише після цього шукати нову – не дуже успішна стратегія. Хоча б тому, що ви сидітимете без грошей, доки шукатимете себе і знову працевлаштуєтеся.

    Куди логічніше, зайнятися пошуком нового місця роботи, не залишаючи старе. Тоді у випадку невдачі у чомусь новому – у вашому житті не відбудеться катастрофи", - каже Тетяна Пашкіна.

    2. Почніть із фрілансу або підробітку у вільний час.

    "Якщо є можливість постажуватися чи розпочати перехід у нову сферу діяльності – з роботи на фрілансі - це було б ідеально. Так ви зможете на власному досвіді зрозуміти, наскільки підходить те чи інше заняття, чи дає саме те, чого ви очікували. Якщо ні - не біда, бо завжди можете спробувати що-небудь інше", - каже експерт.

    3. Проаналізуйте ринок праці: чи затребувана ваша нова професія

    "Важливо розуміти - наскільки ваша діяльність може бути прогресивною і перспективною. Вам може подобатися друкувати на машинці, бо в неї приємний гуркіт і запах. Але треба чітко розуміти, що це нікому, крім вас, не потрібно і точно не принесе заробітку.

    Якщо ви хочете заробляти новою професією на життя, а не, щоб вона була тільки в якості хобі - треба зважати, наскільки ринок праці готовий вам за це платити", - радить Тетяна Пашкіна.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

    4. Пройдіть тести, щоб визначити, яка сфера вам підходить найбільше

    "Сядьте у тихому місці, де ніхто не заважатиме. І максимально чесно дайте відповідь на запитання: "Чим я готова чи готовий займатися навіть, якщо мені за це не платитимуть гроші?" Якщо є якесь заняття, яке дарує вам настільки велике задоволення, що не потрібна зарплатня, - це і є той напрямок, в якому варто рухатися і розвиватися.

    У цій сфері ви будете найбільш ефективні. Тому що, коли людина натхненна, вона працює на 120 відсотків, постійно освоює нові напрямки. Слідкує за тенденціями, розвивається. А якщо вона не любить те, чим займається, то й працюватиме, спустивши рукава. Успішність і продуктивність будуть низькими", - додає експерт.

    5. Визначте основні критерії омріяного вами місця роботи

    "Перед тим, як підкорювати нову сферу діяльності, зважте для себе: на що ви готові, а на що - ні. Розпишіть все, чим займаєтесь на теперішньому місці роботи і окремо запишіть, що вам там подобається, а що - дратує. Може виявитися, що можете і далі бути, до прикладу, журналістом, але не в газеті, а на телебаченні. Іноді просто варто змінити ракурс у тій самій сфері.

    Сформулюйте чіткий перелік побажань та критеріїв нового місця роботи. Вирішіть для себе, в якій саме організації чи компанії хотіли б працювати. Не забудьте про резюме. Після цього використовуйте всі можливі джерела та шляхи пошуку: від зв'язків серед друзів та знайомих до соціальних мереж із спільнотами з працевлаштування та спеціалізованих сайтів пошуку роботи", - говорить експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми