Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Названа ціна за купівлю одного року страхового стажу

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: пенсії

    Від 1 жовтня українським пенсіонерам осучаснили виплати.

    8540_98798.jpg (69.04 Kb)

    За жовтень чимало українських пенсіонерів уже отримали підвищені пенсії. Обіцяють усім виплатити надбавки до 25 жовтня. Проте діапазон цих надбавок вражає. Комусь додали 200 гривень, комусь - 2-3 тисячі.

    Серед основних новацій - запроваджено новий термін страховий стаж. Він буде збільшуватися щороку. Нині необхідний для виходу на пенсію мінімальний страховий стаж становить 15 років. Від 1 січня 2018-го треба буде мати 25 років. А через десять років, 2028-го, стаж має бути від 35 років. Яким чином «доробити» належну кількість років для отримання пенсії? Уряд пропонує «докупити» роки. Вартість - залежить від мінімальної зарплати. Один рік нині коштує 16,8 тис. грн. П’ять років - максимум, який можна придбати, - 84 тис. грн.

    Не від мінімальної, а від середньої зарплати також буде залежати пенсія. Тобто чим більша офіційна зарплата тепер, тим більшою буде майбутня пенсія. Сюди ж треба врахувати коефіцієнт стажу.

    Згодом введуть накопичувальну пенсійну систему – відрахування до Пенсійного фонду обов'язково робитиме роботодавець, а людина може добровільно робити внески самостійно (в тому числі до приватних пенсійних фондів). Сам закон про накопичувальну систему нині перебуває в стадії розробки.

    Про нюанси нової пенсійної реформи в прямому ефірі "Сніданку з "1+1" розповів голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний:

    – Ухвалений Верховною Радою закон відновлює саме страхові принципи пенсійної системи. Тобто пенсія залежатиме від того, скільки і як людина працювала. Той перерахунок, який здійснено, показує, що найбільше збільшення пенсій у тих, хто мав і тривалий страховий стаж, і легальну високу зарплату, з якого сплачено внески до Пенсійного фонду.

    – Також були скасовані пенсії за вислугу років, крім військовослужбовців.

    – Щодо пенсії за вислугою років – ті, хто її вже отримує, і надалі будуть її отримувати. Більше того, ті, хто вже набув права на пенсію за вислугою років, можуть ним скористатися в будь-який момент у подальшому. Тобто, ті люди, які ці пенсії заробили, будуть їх отримувати. А нові пенсіонери отримуватимуть виплати за новим законом.

    Також пенсіонери, які працюють, раніше отримували 85% пенсії, а від 1 жовтня – в повному обсязі, тобто 100%.

    – Що буде з пенсією у тих людей, які більшість свого життя працювали за кордоном?

    – Ті, хто мав стаж згідно з українським законодавством, хто сплачував достатні внески до Пенсійного фонду, ті будуть мати право на отримання пенсії в Україні. В тому числі й ті, хто працював за кордоном. До речі, нововведення, яке передбачає закон, - це можливість, коли, наприклад, людина працювала за кордоном, сплатити за ці періоди (2004-2010 роки) та поновити право на отримання пенсії. Платити не за всі роки, а лише за ті, коли людина працювала за кордоном, щоб поновити свій страховий стаж. Мінімальний внесок з мінімальної зарплати – сьогодні це 704 гривні на місяць із коефіцієнтом 2. Тобто за місяць – 1400 гривень.

    – Який сенс купувати за великі гроші страховий стаж (рік – 16,8 тис. грн, два роки – 25 тис. грн, п'ять років – 84 тис. грн), аби потім ці ж гроші поверталися пенсіонерам?

    – Право на пенсію мають з певною наявністю страхового стажу. І якщо в людини немає достатнього страхового стажу з якихось причин, вона може сплатити їх за попередній період для того, щоб набути право на пенсію. Дізнатися свій страховий стаж можна на сайті Пенсійного фонду (після спеціальної реєстрації) чи звернутися безпосередньо до Пенсійного фонду (незалежно від місця реєстрації).

    – Пенсіонери нарікають щодо несправедливого осучаснення пенсій. Бо одним підвищили на 100 гривень, іншим – на тисячу, а комусь і на кілька тисяч. Яка формула підвищення?

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

    – До ухвалення цієї реформи у пенсійній системі була така ситуація, що хтось мав великий стаж, хтось – невеликий, хтось – велику зарплату, інший – малу, але всі вони отримували фактично однакову мінімальну пенсію. І саме з ухваленням цього закону ми відновлюємо диференціацію розмірів пенсій. Тобто індивідуальний підхід залежно від того, скільки у людини стажу - це один чинник, який впливає на розмір пенсії. І другий – яка в людини була зарплата. В кожного буде індивідуальний розмір пенсії. Саме за цим принципом робився перерахунок пенсій. Тому хтось отримав більше підвищення, хтось менше, але ці всі підвищення залежать саме від того, як людина працювала і скільки вона сплачувала внески до Пенсійного фонду.

    Незабаром, десь до кінця місяця, всі пенсіонери, яким було зроблено перерахунок, отримають письмове повідомлення, де будуть вказані їхній розмір пенсії, розрахунок цієї пенсії, коефіцієнт стажу, коефіцієнт заробітку. І вони можуть побачити, чому саме і як зросла пенсійна виплата. Це робиться тому, що дійсно в кожного перерахунок індивідуальний і питань багато.

    – Багатьом нараховували зарплату, спираючись не на зарплатню 2017 року, а три роки тому. Ми розуміємо, що курс долара був інший, економіка з іншими показниками, різні ціни були. Чому так? Це ж теж несправедливість. Про це запитує пенсіонер, який вийшов на пенсію 2004-го року.

    – От якраз чому ми говоримо про осучаснення пенсій, тому що під час розрахунку пенсії застосовується такий показник для всіх пенсій, як середня заробітна плата в країні. Так от цей показник не переглядався майже 10 років і він до реформи становив 1197 гривень. Зараз усі пенсії перераховані за показником 3764 гривні. Тобто один із ключових показників для розрахунку пенсії збільшено втричі. Це якраз відповідь на те запитання, яким чином мають бути враховані інфляція та інші чинники.

    – Пенсії військовим підвищуватимуть?

    – Це наступний крок. Осучаснення їхніх розмірів буде згодом. Бо цей закон, ухвалений Верховною Радою 3 жовтня, більше стосується, скажімо, цивільних пенсій, призначених за законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". І цей же закон передбачає, що до листопада має бути внесений до Верховної Ради закон, який врегулює пенсійне забезпечення, підвищення пенсій військовослужбовцям. Зараз цей законопроект розробляється.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми