Пенсіонери розчаровані оновленими пенсіями.
Українські пенсіонери розчаровані оновленими пенсіями, оскільки не всі отримали обіцяні великі прибавки. Люди похилого віку нарікають на те, що до пенсійних виплат додали дуже мало - 100, 300 гривень, або взагалі нічого.
Багато хто переконаний, що в розрахунки закралася помилка. Зокрема, колишня викладачка написала в газету «Експрес», що при стажі в 35 років отримала надбавку до пенсії в 1550 гривень лише 338 гривень, при тому що вийшла на пенсію вона в 1993 році.
При цьому жінка вказала, що інші вчителі з таким же стажем, які зараз виходять на заслужений відпочинок, отримують близько 3000 гривень пенсії.
Заступник начальника управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ області Руслана Іванкова роз'яснила, чому представники однакових професій з однаковим стажем отримали такі різні надбавки до виплат.
Осучаснення і перерахунок пенсій з 1 жовтня здійснюється за формулою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економічні листопадові очікування: субсидії, 4G, пенсії
Для розрахунку потрібні всього три показника:
розмір середньої зарплати в Україні за три роки перед зверненням;
індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати і середньої зарплати по Україні, з якої сплачувалися внески);
коефіцієнт страхового стажу (він визначається множенням тривалості років стажу на величину оцінки одного року страхового стажу).
Таким чином, надбавка розраховується індивідуально і залежить від заробітку (коефіцієнта заробітної плати) та стажу (коефіцієнта страхового стажу). Середній розмір підвищення становить 502 гривні. Пенсія залежить від багатьох складових, в тому числі і від надбавок і підвищень.
Підвищення може бути різним при однаковій професії і стаж. Чим раніше людина вийшла на пенсію, тим більше підвищення отримав після осучаснення.
Наприклад, для призначення пенсій в 2013 році брали середню зарплату вже не 1 197, а 2368 гривень. І чим вище середня зарплата, тим менше доплата в результаті осучаснення.