Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Прогноз майбутніх професій в епоху роботів від американських експертів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Бюро статистики праці США опублікувало прогноз найбільш затребуваних професій в епоху тотальної роботизації, яка настане вже через 10 років. З величезним відривом лідирують помічники з особистої гігієни, дипломовані медсестри і кухарі з офіціантами.

  5969_narada.jpg (39.39 Kb)


  Чим зароблятимуть люди, коли на виробництві їх замінять роботи, в офісах – штучний інтелект, а за кермом – автопілот? Поки ніхто не може точно відповісти на це питання. Зрозумілим є одне: населення розвинених країн старіє, а значить, буде потрібно набагато більше персоналу по догляду за людьми похилого віку.

  Бюро статистики праці США опублікувало прогноз того, які професії будуть найбільш затребуваними до 2026 року. Згідно з прогнозом, з’явиться 750 тисяч нових вакансій помічників з особистої гігієни і 426 тисяч вакансій помічників по дому. Обидві професії передбачають допомогу людям похилого віку, які живуть не в будинку для літніх людей, а в своїх квартирах і будинках. Різниця в тому, що помічники з особистої гігієни повинні володіти навичками надання першої допомоги або навіть мати медичний сертифікат.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз гривні на понеділок

  На сьогоднішній день ці професії в США досить низько оплачуються – $10,66 на годину в порівнянні з середньою зарплатою $17,86 за годину. Найчастіше за таку тяжку і неприємну працю беруться жінки, «кольорові», іммігранти і люди з лише шкільною освітою (іноді і без неї). Якщо прогнози Бюро збудуться, кількість професіоналів у цій галузі зросте з 2,6 млн до 3,4 млн до 2026 року і складе 10% від усіх робочих місць, які будуть створені в найближче десятиліття. Тоді ця робота стане краще оплачуватися і перестане вважатися непрестижною.

  На другому місці за зростанням числа вакансій в епоху роботизації і штучного інтелекту опинилися кухарі та офіціанти, вони займуть 580 тисяч нових робочих місць. Далі йдуть дипломовані медсестри (437 тисяч), після яких – ті самі працівники по дому. Тільки на п’ятому місці будуть розробники програмного забезпечення – число вакансій у цій сфері додасться до 2026 року на 253 тисячі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми