Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Прогноз майбутніх професій в епоху роботів від американських експертів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Бюро статистики праці США опублікувало прогноз найбільш затребуваних професій в епоху тотальної роботизації, яка настане вже через 10 років. З величезним відривом лідирують помічники з особистої гігієни, дипломовані медсестри і кухарі з офіціантами.

  5969_narada.jpg (39.39 Kb)


  Чим зароблятимуть люди, коли на виробництві їх замінять роботи, в офісах – штучний інтелект, а за кермом – автопілот? Поки ніхто не може точно відповісти на це питання. Зрозумілим є одне: населення розвинених країн старіє, а значить, буде потрібно набагато більше персоналу по догляду за людьми похилого віку.

  Бюро статистики праці США опублікувало прогноз того, які професії будуть найбільш затребуваними до 2026 року. Згідно з прогнозом, з’явиться 750 тисяч нових вакансій помічників з особистої гігієни і 426 тисяч вакансій помічників по дому. Обидві професії передбачають допомогу людям похилого віку, які живуть не в будинку для літніх людей, а в своїх квартирах і будинках. Різниця в тому, що помічники з особистої гігієни повинні володіти навичками надання першої допомоги або навіть мати медичний сертифікат.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз гривні на понеділок

  На сьогоднішній день ці професії в США досить низько оплачуються – $10,66 на годину в порівнянні з середньою зарплатою $17,86 за годину. Найчастіше за таку тяжку і неприємну працю беруться жінки, «кольорові», іммігранти і люди з лише шкільною освітою (іноді і без неї). Якщо прогнози Бюро збудуться, кількість професіоналів у цій галузі зросте з 2,6 млн до 3,4 млн до 2026 року і складе 10% від усіх робочих місць, які будуть створені в найближче десятиліття. Тоді ця робота стане краще оплачуватися і перестане вважатися непрестижною.

  На другому місці за зростанням числа вакансій в епоху роботизації і штучного інтелекту опинилися кухарі та офіціанти, вони займуть 580 тисяч нових робочих місць. Далі йдуть дипломовані медсестри (437 тисяч), після яких – ті самі працівники по дому. Тільки на п’ятому місці будуть розробники програмного забезпечення – число вакансій у цій сфері додасться до 2026 року на 253 тисячі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми