Чиновник пояснив, які проблеми зараз виникають при оформленні документів на отримання виплат.
Жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей Верховна Рада може спростити процедуру виплати пенсій – без оформлення довідки переселенця.
Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
За його словами, Рада може розглянути законопроект, який дозволить пенсіонерами з ОРДЛО обходитися без довідки переселенця при отриманні пенсії.
"Є ініціатива, і я її абсолютно підтримую, розірвати зв'язок між статусом вимушено переміщеної особи і можливістю отримувати пенсії. Будь-який пенсіонер, який живе на неконтрольованій території, повинен мати можливість після перетину лінії зіткнення звернутися в певні банківські установи державних банків. Після проходження верифікації людина повинна отримати свою чесно зароблену роками пенсію", – заявив Тука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні введуть абонплату на гарячу воду та опалення
Чиновник пояснив, які проблеми зараз виникають при оформленні документів на отримання пенсії на підконтрольній Києву території.
"Попередньо збільшення кількості вимушених переселенців дає нашим статистичним органам перекручену інформацію, адже наступним кроком після підрахунку кількості вимушено переміщених осіб призначаються певні субвенції, освітня, медична, в залежності від кількості людей, які нібито живуть на тій чи іншій території. Зрештою ми своїми незграбними діями породили величезну корупційну махіну, яка полягає в тому, що люди, які живуть на неконтрольованих територіях, щоб отримати статус вимушено переміщеного, вимушені платить дрібні, але постійні хабарі працівникам соціальної служби на місцях, які, все прекрасно знаючи, розуміючи, видають жителям "липові" довідки за певну мзду, після цього починається постійно діюча процедура верифікації. Щоб проходити час від часу цю верифікацію люди також кожен раз платять данину", – констатував він.
Як повідомлялося, в Кабміні назвали кількість "офіційних" переселенців з Криму і Донбасу. Станом на 23 жовтня 2017 року Україні було зареєстровано 1 604 059 внутрішньо переміщених осіб.