Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці масово шукають підзаробітки - Robota.ua

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

    Люди змушені мати кілька робіт, щоб накопичити на житло, відпочинок і ремонт, а також зайнятися хобі.

    4083_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Майже половина українців змушена працювати на двох і більше роботах, щоб нормально жити.

    Хто і скільки

    Як з'ясували експерти, 92% тих, хто працюють за наймом, хотіли б мати більші доходи. З них 45% підробляють у вільний час, 38% шукають додатковий заробіток. І лише 8% опитаних заявили, що їх все влаштовує.

    Цікаво, що кожен п'ятий підробляє собі на втіху, кожен четвертий змирився з цією долею (наприклад, треба утримувати родину), також кожен четвертий визнав, що втомлюється фізично, у кожного шостого бракує часу на особисте життя, а кожен 14-й перебуває в стресі або депресії через те, що змушений багато працювати.

    Додаткові заробітки становлять в середньому 30% від доходу, отримуваного на основній роботі. Причому дохід, зазвичай, тим більше, чим вища кваліфікація. Найгрошовитішим, а й найризиковішим, виявився підробіток таксистом (до 1000 грн/добу), найнижчоплачуванішою – оператор кол-центру (3500 грн/міс.). Лікарі, крім основного місця роботи, можуть працювати в декількох приватних клініках. Тим, у кого немає престижної спеціальності, можна заробити в мережах продажу фастфуду (легальна оплата до 50 грн/год без урахування податків), продавцем в супермаркеті (200 грн за зміну в 12 годин).

    На що

    Найчастіше причинами для пошуку додаткового заробітку народ вказував покупку житла (56%), подорожі (42%), автомобіль (40%), відкриття бізнесу (29%). Найменше – на подарунки (11%), хобі (9%), нові гаджети (6%), благодійність (4%). Також, за словами HR-експерта Тетяни Пашки, доходи від підробітку люди витрачають на лікування, косметичні процедури.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін підвищить "мінімалку" на 500 гривень у 2018

    "Найпоширеніша зарплата на основній роботі – 5-10 тис. грн, до цього "коридора" потрапляє більше третини опитаних, ще 17% примикають до них з зарплатою в 10-15 тис. грн, – аналізує Пашкіна. – При цьому зарплату до 10 тис. грн вважають для себе комфортною всього 7% опитаних. А найпопулярнішим "списком бажань" для здобувачів є зарплата 20-30 тис. грн. Якщо ми говоримо про середньоукраїнські тенденції, то працівники хочуть отримувати винагороду, що як мінімум випереджає інфляцію".

    В цьому і є причина, з якої працюючі співробітники виходять на ринок праці в пошуку роботи мрії. І тут на них чекає розчарування в розмірі фінансових пропозицій – зазвичай це така ж сума, як нинішня зарплата, або трохи більша, тому сенсу в зміні місця роботи багато хто не бачить. І, залишаючись на колишній роботі, починають шукати можливість підробітку.

    Чому не вистачає

    На думку економістів, бажана зарплата в 30 тис. грн не цифра "зі стелі" – для багатьох це та ж тисяча доларів, яку вони отримували до кризи. Тепер, щоб поїхати за кордон, продовжувати збирати на машину або квартиру, доводиться докладати втричі більше зусиль.

    "Якщо підняти дані статистики, то зарплати українців у гривні зростають швидше, ніж ціни, – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – Наприклад, середньорічна зарплата 2010 року була 2250 грн (280 доларів), а за 10 місяців 2017-го – 6900 грн (260 доларів). Тобто за неповні 7 років заробітки в гривнях збільшилися втричі, а ціни за ці роки – в 2,35 раза. Але в доларах зарплати сильно впали після 2013-го, коли вони становили 375 доларів. а запити у багатьох залишилися колишніми".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми