Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерт: в українців вдвічі зростуть зарплати

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: зарплата

  На думку Анатолія Амеліна, директора економічних програм Українського інституту майбутнього, в 2022 році гривневі зарплати зростуть удвічі.

  0152_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Розрахунки Амеліна показують, що навіть без проведення реформ ВВП України зростатиме зі швидкістю 3-4% на рік. При цьому середня зарплата в 2018 році зросте до 8,6 тисяч, в 2019 — до 9,5 тисяч, в 2020 — до 10,5 тисяч, в 2021 — до 11,7 тисяч, а в 2022 — до 13 тисяч, передає ETCETERA.

  При оптимістичному сценарії розвитку — з проведенням реформ і залученням інвестицій — зростання ВВП прискориться з 3% 2018 року до 6% у 2022-му. Середня зарплата до кінця періоду становитиме 14,5 тисяч гривень, що удвічі більше, ніж зараз.

  Цифри не здадуться дивними, якщо врахувати, що ще на початку 2016 року середня зарплата в Україні становила 4,3 тисячі, а сьогодні — вже 7,3 тисяч. Зростання пов’язане із збільшенням соціальних виплат, девальвацією гривні і лише в останню чергу — з відновленням економіки. Тому «великі цифри» аж ніяк не означають підвищення платоспроможності громадян — ціни і тарифи не відстають.

  Навіть з урахуванням девальвації гривні, зарплата українців у доларовому вираженні буде зростати. Це означає, що стануть доступнішими імпортні продукти, товари і подорожі в Європу, а також природний газ. Але і тут є «заковика». Якщо економіка розвивається повільно, захоплення українців імпортом призводить до відпливу валюти за кордон. Отже — до чергового обвалу гривні. Так вже було після періодів підйому в 2001-2007 і 2011-2013 роках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми