Протягом 11 місяців 2017 року Державна служба зайнятості оперувала близько 1 млн вакансій і співпрацювала з більш ніж 180 тис. Великих і малих роботодавців.
Про це заявив виконуючий обов'язки голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.
"Живи і працюй в Україні - сьогодні це не тільки гасло, а й прямий заклик до дій. Робота дійсно є - потрібно просто прийти в Службу зайнятості з трудовою книжкою! Станом на сьогодні, 11 грудня, за оперативними даними, по всій Україні більш 104 тис. вільних вакансій. Щодня ми працевлаштовуємо більш ніж 3 тис. людей. Тому, якщо ви шукаєте роботу і ще сумніваєтеся - ми запрошуємо всіх до центрів зайнятості ", - зазначив Ярошенко.
За його словами, протягом усього 2017 роки ринок праці України показував позитивну динаміку. Так, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 роки (11 місяців) кількість вакансій збільшилася на 11%.
Найбільший попит в Україні - на робочі спеціальності. Роботу для фахівців, які працюють "руками" знайти найпростіше, і заробітна плата для таких вакансій пропорційно збільшується від рівня кваліфікації фахівця.
За видами економічної діяльності більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (23%), торгівлі і ремонту автотранспорту (16%) і на транспорті (9%). За професійними групами найбільший попит роботодавців на кваліфікованих робітників з інструментом (22%), а також на робочих з обслуговування, експлуатації обладнання та машин (21%).
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 4,6 тис. грн (на відповідну дату 2016 року - 2,9 тис. Грн). При цьому заробітна плата в Києві і великих містах значно перевищує середній показник по Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не 4100: Гройсман назвав реальну "мінімалку" на 2018 рік
Якщо професія, яка є безробітного, який не є затребуваною на ринку праці, або ж шукач роботи потребує вдосконалення своїх навичок та здібностей - служба зайнятості надає можливість безкоштовного навчання.
Так, в січні-жовтні 2017 року за сприяння державної служби зайнятості 153 тис. Безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 18% і склало 41 тис. осіб.