Частування обходиться дуже дорого, а середні зарплати нижче, ніж у сусідів.
Асоціація постачальників торговельних мереж порівняла середні ціни на фрукти в Польщі і в Україні і констатувала, що поляки платять за них істотно менше. Наприклад, в Польщі апельсини виявилися майже вдвічі дешевше, ніж в Україні. Різниця у вартості мандаринів і лимонів становила 15%. Тільки банани виявилися більш доступними в Україні, але аналітики пояснили це скромними апетитами польських продавців і особливостями місцевого оподаткування. При цьому середня зарплата в Польщі в тричі вища, ніж в Україні – 750 євро проти 223 євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум
Порівняли витрати на продукти і зарплати в різних країнах світу, і вирахували, хто більше витратить на різдвяно-новорічний стіл - українці, європейці чи американці.
З складанням святкового меню допомогла Світлана - стейки з червоної риби, запечені овочі, салати. Частину продуктів жінка заготовила заздалегідь, наприклад, овочі і консерви. Господиня підрахувала, що святковий стіл для сім'ї з двома дітьми обійдеться майже в півтори тисячі гривень.
І це тільки новорічна ніч, попереду ще одне застілля - на Різдво. Саме на нього випадають основні витрати в Америці і Європі. Різдво католики відзначають 25 грудня.
Частування, за словами місцевих жителів, обійдеться в 150 доларів - це навіть менше, ніж денний заробіток більшості американців. Так, середня зарплата в Вашингтоні - близько п'яти тисяч доларів.
"Наш рождественский ужин – это индейка, бобы, ветчина, зеленый салат и кокосовый торт на десерт. Это примерно полторы сотни долларов", – рассказывает жительница Вашингтона Петти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум
Набагато більше жителі США витрачають на подарунки. Як розповів Віктор з Вашингтона, в цілому презенти близьким обходяться більш ніж в тисячу доларів.
Європейці на свята проїдають більше - 200-300 євро на сім'ю. Але це навряд чи десята частина щомісячного доходу. Наприклад, бельгійці в середньому отримують 4 тисячі євро. На різдвяний стіл подають як делікатеси - фуа-гра, помідори, фаршировані креветками і яйцями - так і традиційну індичку.
Отже, в середньому українець під час зимових свят витрачає на застілля майже 50% від середньої по країні зарплати в 8 тис грн. Європейці вкладаються в 9% від доходу, їм вистачає 300 євро. І тільки 3% щомісячного бюджету виділяють на Різдво американці.
Нагадаємо, перед Новим роком багато підраховують фінанси, необхідні для накриття святкової "галявини".