Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Борги по зарплаті буде легше "вибити" з роботодавця

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Українці мають право у будь-який час вимагати від свого роботодавця виплату боргу.

  0124_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Неважливо скільки часу минуло з моменту появи боргу - місяць або п'ять років. Суди нижчих інстанцій зобов'язані прийняти позовні заяви. Працівник має право вимагати від підприємства відшкодування йому всієї невиплаченої суми.

  "Якщо ви звільнилися ще рік тому, але водночас не отримали останню зарплату, то через суд можна вимагати відшкодування самого боргу, а також середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Крім цього, можна наполягати на виплаті моральної шкоди, і таким чином додати до суми позову близько 2-5 тисяч гривень", - каже партнер адвокатської компанії "Кравец и партнеры" Ростислав Кравець.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум

  У зв'язку з погіршенням економічної ситуації в Україні стає все більше подібних суперечок. Найчастіше бізнес не платить людям зарплати через фінансові проблеми. Рідше - через внутрішні чвари і суперечки.

  "В Україні число трудових позовів стримується за рахунок практики зі сплати зарплат "у конвертах". А через мінімалки люди нечасто судяться", - наголосив партнер ЮФ "Можаев и партнеры" Михайло Можаєв.

  За словами юристів, найчастіше суди стають в трудових спорах на сторону людей.

  "Підприємству невигідно затягувати зарплатні суперечки з персоналом. Чим довше воно буде з цим тягнути, тим більше згодом заплатить, оскільки суди зазвичай стають на бік працівників", - прокоментувала юрист Інеса Летич.

  Експерти додають, якщо мова йде про компанію, яка функціонує і має матеріальну базу, то ще можна розраховувати на виплату боргів по зарплаті. Але якщо говорити про ненадійні підприємства, то тут люди, швидше за все залишаться ні з чим.

  Водночас, судовий позов не єдина можливість домогтися від підприємства виплати зарплат. Не менш дієвий спосіб, за словами юристів, - скарга до Державної служби України з питань праці. Кажуть, що найчастіше її навіть не потрібно подавати: досить лише пригрозити керівництву і воно тут же розрахується.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми