Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Борги по зарплаті буде легше "вибити" з роботодавця

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Українці мають право у будь-який час вимагати від свого роботодавця виплату боргу.

    0124_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Неважливо скільки часу минуло з моменту появи боргу - місяць або п'ять років. Суди нижчих інстанцій зобов'язані прийняти позовні заяви. Працівник має право вимагати від підприємства відшкодування йому всієї невиплаченої суми.

    "Якщо ви звільнилися ще рік тому, але водночас не отримали останню зарплату, то через суд можна вимагати відшкодування самого боргу, а також середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Крім цього, можна наполягати на виплаті моральної шкоди, і таким чином додати до суми позову близько 2-5 тисяч гривень", - каже партнер адвокатської компанії "Кравец и партнеры" Ростислав Кравець.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум

    У зв'язку з погіршенням економічної ситуації в Україні стає все більше подібних суперечок. Найчастіше бізнес не платить людям зарплати через фінансові проблеми. Рідше - через внутрішні чвари і суперечки.

    "В Україні число трудових позовів стримується за рахунок практики зі сплати зарплат "у конвертах". А через мінімалки люди нечасто судяться", - наголосив партнер ЮФ "Можаев и партнеры" Михайло Можаєв.

    За словами юристів, найчастіше суди стають в трудових спорах на сторону людей.

    "Підприємству невигідно затягувати зарплатні суперечки з персоналом. Чим довше воно буде з цим тягнути, тим більше згодом заплатить, оскільки суди зазвичай стають на бік працівників", - прокоментувала юрист Інеса Летич.

    Експерти додають, якщо мова йде про компанію, яка функціонує і має матеріальну базу, то ще можна розраховувати на виплату боргів по зарплаті. Але якщо говорити про ненадійні підприємства, то тут люди, швидше за все залишаться ні з чим.

    Водночас, судовий позов не єдина можливість домогтися від підприємства виплати зарплат. Не менш дієвий спосіб, за словами юристів, - скарга до Державної служби України з питань праці. Кажуть, що найчастіше її навіть не потрібно подавати: досить лише пригрозити керівництву і воно тут же розрахується.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми