Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як зміняться заробітки у Польщі з 2018 року

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Польща, робота

    Метою впровадження нових правил буде, перш за все, адаптація польських державних норм до законодавства ЄС.

    1892_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    З нового року в Польщі наберуть чинності нові правила працевлаштування іноземців, відповідно до яких заяви про намір доручити роботу іноземцю будуть замінені платними дозволами на сезонну роботу.

    Процедура дозволів на сезонну роботу буде діяти в сферах сільського господарства, садівництва, туризму і гастрономії.

    Що чекає українців, які збираються виїхати до Польщі на сезонні роботи, розповів сайту "Сегодня" Віталій Махинько, голова профспілки заробітчан в Польщі "Трудова солідарність".

    За словами Махинько, раніше дозвіл на роботу оформляв роботодавець. Зараз Польща вводить плату за "тимчасові дозволи" для короткострокового оформлення на роботу.

    "Вони раніше були безкоштовні, роботодавець подавав заявку на отримання, але нічого не платив, а зараз за них хочуть ввести сплату. Раніше роботодавець оплачував за "воєводський дозвіл" 100 злотих за них", – зазначив експерт.

    За його словами, польський роботодавець не знизить зарплату в зв'язку з цим нововведенням.

    "Справа в тому, що там дуже маленька сума буде стягуватися. І вона ніяк не відбиватиметься на зарплатах. Підвищиться, можливо, вартість продажу тимчасових запрошень на чорному ринку. Тому що раніше роботодавці отримували їх абсолютно безкоштовно, а зараз за них доведеться сплачувати невелику суму. Тому, можливо, на цю вартість і зросте вартість запрошень на чорному ринку. Більш того, ті зміни, які вводять вони, на мою думку, наведуть порядок на ринку праці ", – говорить Махинько

    В першу чергу, відзначає експерт, буде більше контролю, оскільки з'явиться можливість якось відмовити у видачі запрошення.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні економічні події 2017 року

    "Тому що на сьогоднішній день українці створили цілі схеми, злочинні. Припустимо, подають заявку на видачу запрошень, вони безкоштовні. Їх подають у величезних кількостях. І за законом польські органи не можуть відмовити у видачі. Вони хоч і бачать, що це махінація, але за законом вони повинні видавати документ. Польська влада звичайно теж, іноді порушує закони, обмежує видачу, затягуює видачу і т.ін. А тепер у них з'являються на законодавчому рівні механізми контролю, можливості відмови у видачі і т.ін. З одного боку, здається , що посилюються умови видачі, але з іншого боку це йде тільки на користь ринку праці. Все більше намагаються позбутися чорних схем, які наплодили наші співвітчизники", – говорить Махинько.

    У той же час, за його словами, польські роботодавці не будуть більш ретельно підбирати найманих працівників за рівнем кваліфікації.

    "Польща кожні півроку вводить нововведення в законодавство, щоб було невигідно наймати працівників нелегально. Справа в тому, що на низькооплачуваних роботах, де працює 90% українців, там особливої кваліфікації не потрібно, там потрібна дисципліна і тверезі люди", – підсумував експерт.

    Раніше стало відомо, що існуючий "чорний" список українців, яким заборонений в'їзд до Польщі, який обов'язково буде переглянутий. Такої домовленості було досягнуто на зустрічі Консультаційного Комітету Президентів Польщі та України.

    Нагадаємо, раніше в МЗС Польщі повідомили про наявність списку українців, яким заборонений в'їзд до Польщі, бо вони нібито пропагують антипольські і антиєвропейські цінності.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми