Держава не буде призначати тимчасову державна соцдопомогу непрацюючій особі, якщо його родина здійснювала покупки за рік на суму від 50 тисяч гривень.
Держава не буде призначати тимчасову державну соцдопомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не має право на пенсійну виплату, якщо його родина протягом року здійснювала покупки на суму від 50 тис. грн.
Про це йдеться в постанові КМУ про порядок призначення такої допомоги громадянам без обов'язкового страхового стажу, оприлюдненому на Урядовому порталі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хліб різко подорожчає у 2018 році
"Тимчасова допомога не призначається в разі, якщо особа або члени його сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату покупки (оплати) перевищує 50 тис. гривень", - йдеться в документі.
Крім того, не слід розраховувати на допомогу тим, у кого середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї буде виявлено, що людина має додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно, допомога також не призначати.
Чи не буде платити держава і громадянам, які здійснюють діяльність, пов'язану з отриманням доходу. Припиняться виплати призначеного тимчасового допомоги, якщо людина приховає відомості або навмисно подасть недостовірні дані про своє доході і майновий стан або ж якщо почне працювати.
Громадяни зобов'язані повідомляти про зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги.
Для відновлення виплати тимчасової допомоги треба подати заяву із зазначенням причини його неотримання.