Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Європейські бренди одяги: які зарплати отримають українські "швачки"

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  У нашій країні одяг шиють понад 220 тисяч осіб. Підприємець: у нас проблеми з робочою силою.

  2005_55_main_new_1516198984.jpg (61.15 Kb)


  В Україні понад 200 тисяч осіб працюють на найбільші світові бренди одягу та взуття. При цьому за свою важку працю отримують сущі копійки – менше 100 євро в місяць. Про це йдеться в доповіді найбільшого світового співтовариства профспілок швейної промисловості в світі Clean Clothes Campaign.

  Шиємо для Європи
  Експерти спільноти 2017 року вивчили ринок України, Угорщини та Сербії. Протягом декількох місяців фахівці опитали 35 співробітників чотирьох великих українських фабрик, де виготовляють одяг і взуття. Крім того, вони вивчили внутрішній ринок праці легкої промисловості та структуру експорту.

  "Всього в Україні офіційно і нелегально одяг шиють більш як 220 тисяч осіб на 6000 підприємств. Близько 80% всіх працівників – жінки. Найбільше українські підприємства експортують одяг до Німеччини (37% від усього експорту одягу і взуття), Угорщини (7%) і Польщі (7%). З взуттям інша ситуація – тут серед лідерів – Румунія (32%), Польща (19%) і Італія (14%)", – йдеться в доповіді.

  В Clean Clothes Campaign також додають, що серед постійних споживачів української продукції – знамениті світові бренди.

  Робота за копійки
  Серед головних проблем – оплата праці.

  "Європейські компанії часто користуються працею дешевих, але досвідчених і кваліфікованих робітників. Дуже часто щомісячна заробітна плата таких фахівців порівнянна з розміром мінімальної місячної зарплати, яка, наприклад, в Україні становить трохи більше 89 євро (3115 грн). Якщо ж брати всі понаднормові і премії, то сума становить 96 євро (3360 грн). Але за нашими підрахунками, зарплата, якої буде достатньо, щоб сім'я могла оплатити основні потреби, повинна бути в чотири або п'ять разів вище. Наприклад, для України ця сума має становити близько 438 євро (15 330 грн) на місяць. Тому для світових модних брендів країни Східної і Південно-Східної Європи – рай з низькою зарплатою", – говорять в компанії.

  При цьому, на думку самих працівників, для того, щоб забезпечувати родину, їх зарплата повинна становити 16 695 грн.

  "Крім низької зарплати, багато хто з опитаних скаржилися на умови праці: токсичність, низьку гігієну на виробництві, образливе ставлення з боку керівництва", – резюмують дослідники.

  Офіційно компанії, названі в звіті, поки що не коментують ситуацію. Однак в одній з фірм нам заявили, що не контролюють оплату праці.

  "Ми укладаємо договори з підрядниками, яким платимо гроші за готовий товар. Це позбавляє нас від необхідності будувати свої виробничі потужності тут, в Україні. Тому питання оплати праці швачкам – не в нашій компетенції", – розповіли нам в представництві одного з європейських брендів.

  Проблема кадрів
  А ось підприємець Костянтин Кломишев, який займається пошиттям одягу, з заявленими в дослідженні зарплатами не згоден.

  "На підприємствах, де люди влаштовані офіційно і все працює за законом, зарплати, зазвичай, вище 89 євро. А там, де працюють "на Європу", я не зустрічав суми менше 120 євро (4200 грн), – говорить підприємець. – Але сьогодні ми зіткнулися з іншою проблемою – дефіцитом кадрів. Дуже багато фахівців їдуть працювати до Польщі".

  Зарплати сусідів
  Україна не єдина країна, яка потрапила до останнього дослідження співтовариства профспілок. Опитували експерти також працівників у Сербії та Угорщині, хоча наведені зарплати в цих країнах значно вищі за українські. Наприклад, в Сербії, де в легкій промисловості працює понад 100 тис. осіб, мінімальна зарплата становить 189 євро (6615 грн), а в Угорщині (понад 40 тис. працівників) – 197 євро, або 6895 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми