Підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року зі 3200 до 3723 грн. не надто поліпшить купівельну спроможність українців.
Експерти кажуть, що реальні ціни в магазинах ростуть набагато швидше офіційного індексу інфляції: в той час як Держстат стверджує, що інфляція за підсумками 2017 р склала лише 13,7%, економісти називають цифри мінімум в 20-25%. А за деякими товарними позиціями ціни зросли на третину, а то й удвічі!
Проте номінальні зарплати все ж ростуть, і ми, скориставшись даними Держстату, вирішили з'ясувати: на що може вистачити надбавки в 523 грн.?
Виявилося, що на ці гроші особливо не розгуляєшся (докладніше див. Інфографіку). І це ще тільки в тому випадку, якщо зарплата виросла в реальності, а не тільки на папері. Але, як показав досвід попереднього підвищення з 1 січня 2017 року, чимало наших співгромадян стверджують, що після офіційного "зростання" їх реальні зарплати не виросли, а впали!
Але будемо сподіватися на краще і припустимо, що зарплати тих, хто отримує мінімалку, дійсно виросли. І хтось вирішив раптово з'явилися "зайві" 523 грн. покласти в кубушку. На жаль, тут теж вийде трохи. З огляду на, що українці як і раніше не довіряють національній валюті, порахуємо, скільки вийде відкласти в доларах або євро.
Середній курс продажу долара в столичних обмінниках на 22 січня 2018 року склав 28,91 грн., Євро - 35,49 грн. Тобто на 523 грн. можна буде купити 18 доларів або 14 євро.
До речі, за словами економіста Андрія Мартинюка, для того щоб українці з нинішньою інфляцією дійсно відчули поліпшення, про який нам не втомлюються повторювати в уряді ось уже цілий рік, роботодавці повинні були б підняти зарплати в півтора рази! Втім, це палиця з двома кінцями, адже зростання зарплат без реального зростання економіки просто призведе до чергового витка інфляції.