Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Нова "мінімалка": що зможуть дозволити собі купити українці

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року зі 3200 до 3723 грн. не надто поліпшить купівельну спроможність українців.

    7124_24323098.jpg (72.43 Kb)

    Експерти кажуть, що реальні ціни в магазинах ростуть набагато швидше офіційного індексу інфляції: в той час як Держстат стверджує, що інфляція за підсумками 2017 р склала лише 13,7%, економісти називають цифри мінімум в 20-25%. А за деякими товарними позиціями ціни зросли на третину, а то й удвічі!

    Проте номінальні зарплати все ж ростуть, і ми, скориставшись даними Держстату, вирішили з'ясувати: на що може вистачити надбавки в 523 грн.?

    Виявилося, що на ці гроші особливо не розгуляєшся (докладніше див. Інфографіку). І це ще тільки в тому випадку, якщо зарплата виросла в реальності, а не тільки на папері. Але, як показав досвід попереднього підвищення з 1 січня 2017 року, чимало наших співгромадян стверджують, що після офіційного "зростання" їх реальні зарплати не виросли, а впали!

    Але будемо сподіватися на краще і припустимо, що зарплати тих, хто отримує мінімалку, дійсно виросли. І хтось вирішив раптово з'явилися "зайві" 523 грн. покласти в кубушку. На жаль, тут теж вийде трохи. З огляду на, що українці як і раніше не довіряють національній валюті, порахуємо, скільки вийде відкласти в доларах або євро.

    Середній курс продажу долара в столичних обмінниках на 22 січня 2018 року склав 28,91 грн., Євро - 35,49 грн. Тобто на 523 грн. можна буде купити 18 доларів або 14 євро.

    До речі, за словами економіста Андрія Мартинюка, для того щоб українці з нинішньою інфляцією дійсно відчули поліпшення, про який нам не втомлюються повторювати в уряді ось уже цілий рік, роботодавці повинні були б підняти зарплати в півтора рази! Втім, це палиця з двома кінцями, адже зростання зарплат без реального зростання економіки просто призведе до чергового витка інфляції.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми